Themes - Hello Elementor - en to sv_SE translation catalogue (107 entries)

en: Send
sv_SE: Skicka

en: Add New
sv_SE: Lägg till ny

en: Edit
sv_SE: Redigera

en: Create custom footers
sv_SE: Skapa anpassade sidfötter

en: Create custom headers
sv_SE: Skapa anpassade sidhuvuden

en: Settings must be an array
sv_SE: Inställningar måste vara en array

en: Role Manager
sv_SE: Rollhanterare

en: Customs Attribute
sv_SE: Anpassade attribut

en: Form Submission
sv_SE: Formulärinlämning

en: Custom Code & CSS
sv_SE: Anpassad kod och CSS

en: Popup Builder
sv_SE: Popup-byggare

en: Bring your vision to life
sv_SE: Väck din vision till liv

en: Let's Go
sv_SE: Nu kör vi

en: Install
sv_SE: Installera

en: Improve Speed.
sv_SE: Förbättra hastighet.

en: Reduce Size.
sv_SE: Minska storlek.

en: Optimize Images.
sv_SE: Optimera bilder.

en: Upgrade now
sv_SE: Uppgradera nu

en: Site Colors
sv_SE: Webbplatsfärger

en: Site Favicon
sv_SE: Webbplatsens favicon

en: Site Name
sv_SE: Webbplatsnamn

en: Add New Page
sv_SE: Lägg till ny sida

en: Blog
sv_SE: Blogg

en: Help Center
sv_SE: Hjälpcenter

en: Rate Us
sv_SE: Betygsätt oss

en: Settings
sv_SE: Inställningar

en: Notice dismissed.
sv_SE: Avisering avfärdad.

en: Theme Builder
sv_SE: Temabyggare

en: Something went wrong.
sv_SE: Något gick fel.

en: Form Integrations
sv_SE: Formulärintegrationer

en: Site Fonts
sv_SE: Webbplatsens typsnitt

en: Toggle Background Color
sv_SE: Slå på/av bakgrundsfärg

en: Hover
sv_SE: Hovring

en: Transition Duration
sv_SE: Övergångens varaktighet

en: Text Shadow
sv_SE: Textskugga

en: Mobile menu
sv_SE: Mobilmeny

en: Main menu
sv_SE: Huvudmeny

en: Footer menu
sv_SE: Sidfotsmeny

note: translators: %s: HTML entity for arrow character.
en: Next %s
sv_SE: Nästa %s

note: translators: %s: HTML entity for arrow character.
en: %s Previous
sv_SE: %s Föregående

en: After
sv_SE: Efter

en: Below
sv_SE: Under

en: Before
sv_SE: Före

en: Tagline Position
sv_SE: Position för slogan

en: Upgrade Now
sv_SE: Uppgradera nu

en: Side Margins
sv_SE: Sidomarginaler

en: Build and customize every part of your website, including Theme Parts with Elementor Pro.
sv_SE: Bygg och anpassa varje del av din webbplats, inklusive temadelar med Elementor Pro.

en: Customize your entire website with Elementor Pro
sv_SE: Anpassa hela din webbplats med Elementor Pro

en: Get Elementor Pro
sv_SE: Skaffa Elementor Pro

en: Learn More
sv_SE: Lär dig mer

en: Start Designing
sv_SE: Börja designa

en: Header & Footer
sv_SE: Sidhuvud och sidfot

en: Style using Elementor
sv_SE: Stilsätt med Elementor

note: translators: %s: Link that opens the theme settings page.
en: Note: Hiding all the elements, only hides them visually. To disable them completely go to <a href="%s">Theme Settings</a> .
sv_SE: Obs: Att dölja alla element döljer dem endast visuellt. För att inaktivera dem helt, gå till <a href="%s">temainställningar</a>.

note: translators: %s: Link that opens Elementor's "Site Identity" panel.
en: Go to <a href="%s">Site Identity</a> to manage your site's title
sv_SE: Gå till <a href="%s">webbplatsidentitet</a> för att hantera din webbplatsrubrik

en: Skip to content
sv_SE: Hoppa till innehåll

en: Toggle Color
sv_SE: Slå på/av färg

en: None
sv_SE: Ingen

en: Breakpoint
sv_SE: Brytpunkt

en: Dropdown
sv_SE: Rullgardinsmeny

en: Horizontal
sv_SE: Horisontell

en: Menu Layout
sv_SE: Menylayout

en: Create Footer
sv_SE: Skapa sidfot

en: Color
sv_SE: Färg

en: — Select a Menu —
sv_SE: — Välj en meny —

en: Typography
sv_SE: Typografi

en: Text Color
sv_SE: Textfärg

en: Logo Width
sv_SE: Loggans bredd

en: Title
sv_SE: Rubrik

en: Logo
sv_SE: Logga

en: Type
sv_SE: Typ

en: Background
sv_SE: Bakgrund

en: Content Width
sv_SE: Innehållsbredd

en: Full Width
sv_SE: Full bredd

en: Boxed
sv_SE: Inramad

en: Width
sv_SE: Bredd

en: Centered
sv_SE: Centrerat

en: Default
sv_SE: Standard

en: Copyright
sv_SE: Upphovsrätt

en: Menu
sv_SE: Meny

en: Tagline
sv_SE: Slogan

en: Hide
sv_SE: Dölj

en: Show
sv_SE: Visa

en: Site Logo
sv_SE: Webbplatslogga

en: Footer
sv_SE: Sidfot

en: Header
sv_SE: Sidhuvud

en: Create Header
sv_SE: Skapa sidhuvud

en: There are no menus in your site.
sv_SE: Det finns inga menyer på din webbplats.

en: Go to <a href="%s" target="_blank">Menus screen</a> to create one.
sv_SE: Gå till <a href="%s" target="_blank">menyskärmen</a> för att skapa en.

en: Inverted
sv_SE: Inverterad

note: translators: %s: Link that opens Elementor's "Site Identity" panel.
en: Go to <a href="%s">Site Identity</a> to manage your site's logo
sv_SE: Gå till <a href="%s">webbplatsidentitet</a> för att hantera din webbplats logga

note: translators: %s: Link that opens Elementor's "Site Identity" panel.
en: Go to <a href="%s">Site Identity</a> to manage your site's tagline
sv_SE: Gå till <a href="%s">webbplatsidentitet</a> för att hantera din webbplats slogan

en: All rights reserved
sv_SE: Alla rättigheter förbehållna

en: Create a custom header with the Theme Builder
sv_SE: Skapa ett anpassat sidhuvud med temabyggaren

en: Create a custom footer with the Theme Builder
sv_SE: Skapa en anpassad sidfot med temabygggaren

en: With the Theme Builder you can jump directly into each part of your site
sv_SE: Med temabyggaren kan du hoppa direkt till varje del av din webbplats

en: Install Elementor
sv_SE: Installera Elementor

en: Activate Elementor
sv_SE: Aktivera Elementor

en: Thanks for installing the Hello Theme!
sv_SE: Tack för att du installerar temat Hello!

[ctx: comments title]
en: One Response
sv_SE: Ett svar

en: It seems we can't find what you're looking for.
sv_SE: Det verkar som vi inte kan hitta det du letar efter.

en: Home
sv_SE: Hem

en: It looks like nothing was found at this location.
sv_SE: Det verkar som om inget hittades på denna plats.

en: The page can&rsquo;t be found.
sv_SE: Den sidan kan inte hittas.

en: Tagged
sv_SE: Märkt

en: Search results for:
sv_SE: Sökresultat för:

[ctx: comments title]
en: %s Response | %s Responses
sv_SE[0]: %s svar
sv_SE[1]: %s svar
