Elementor Pro - en to sv_SE translation catalogue (2534 entries)

en: times
sv_SE: gånger

en: Move X
sv_SE: Flytta X

en: Move Y
sv_SE: Flytta Y

en: Move Z
sv_SE: Flytta Z

en: Rotate X
sv_SE: Rotera X

en: Rotate Y
sv_SE: Rotera Y

en: Rotate Z
sv_SE: Rotera Z

en: Scale X
sv_SE: Skala X

en: Scale Y
sv_SE: Skala Y

en: Skew X
sv_SE: Skeva X

en: Skew Y
sv_SE: Skeva Y

en: Custom Effect
sv_SE: Anpassad effekt

en: From
sv_SE: Från

en: Custom effect
sv_SE: Anpassad effekt

en: Failed to send email
sv_SE: Misslyckades att skicka e-post

en: Email sent successfully
sv_SE: E-post skickad

note: translators: %s: Invalid email address.
en: Invalid email address: %s
sv_SE: Ogiltig e-postadress: %s

note: translators: %s: Error message.
en: Webhook request failed: %s
sv_SE: Webhook-begäran misslyckades: %s

en: Webhook delivered successfully
sv_SE: Webhook levererad

note: translators: %d: HTTP status code.
en: Webhook returned error status code: %d
sv_SE: Webhook returnerade felstatuskod: %d

en: Webhook URL is required
sv_SE: Webhook-URL är obligatoriskt

en: Invalid webhook URL
sv_SE: Ogiltig webhook-URL

en: Invalid HTTP method
sv_SE: Ogiltig HTTP-metod

en: Your submission was flagged as spam. Please try again or contact the site administrator.
sv_SE: Din inlämning flaggades som skräppost. Försök igen eller kontakta webbplatsadministratören.

en: No actions configured for this form
sv_SE: Inga åtgärder konfigurerade för detta formulär

en: Document not found
sv_SE: Dokument hittades inte

en: Form element not found
sv_SE: Formulärelement hittades inte

en: Group name
sv_SE: Gruppnamn

en: Choice value
sv_SE: Valvärde

en: Enter choice value
sv_SE: Ange valvärde

en: Akismet spam protection
sv_SE: Akismet skräppostskydd

en: Installation failed
sv_SE: Installation misslyckades

en: Install Angie to build components
sv_SE: Installera Angie för att bygga komponenter

en: We couldn't install Angie automatically. Click below to install it manually.
sv_SE: Vi kunde inte installera Angie automatiskt. Klicka nedan för att installera det manuellt.

en: Angie lets you create components, widgets, sections, and code using simple instructions.
sv_SE: Angie låter dig skapa komponenter, widgetar, sektioner och kod med hjälp av enkla instruktioner.

en: Install once to start building directly inside the editor.
sv_SE: Installera en gång för att börja bygga direkt inuti redigeraren.

en: Install Manually
sv_SE: Installera manuellt

en: Installing…
sv_SE: Installerar …

en: Install Angie
sv_SE: Installera Angie

en: Meet Angie
sv_SE: Möt Angie

en: New
sv_SE: Nytt

en: Build components using simple instructions.
sv_SE: Bygg komponenter med hjälp av enkla instruktioner.

en: Start building
sv_SE: Börja bygga

en: Add your first property
sv_SE: Lägg till din första egenskap

en: Properties make instances flexible.
sv_SE: Egenskaper gör instanser flexibla.

en: Select any Element, then in the General tab, click next to any setting you want users to customize - like text, images, or links.
sv_SE: Välj valfritt element och klicka sedan på fliken ”Allmänt” bredvid den inställning du vill att användarna ska anpassa – som text, bilder eller länkar.

en: Your properties will appear in the Properties panel, where you can organize and manage them anytime.
sv_SE: Dina egenskaper visas i egenskapspanelen där du kan organisera och hantera dem när som helst.

en: Got it
sv_SE: Jag förstår

en: Component properties
sv_SE: Komponentegenskaper

en: Add new group
sv_SE: Lägg till ny grupp

en: Close panel
sv_SE: Stäng panel

en: Select any element, then click + next to a setting to expose it.
sv_SE: Välj valfritt element och klicka sedan på + bredvid en inställning för att exponera det.

en: Group actions
sv_SE: Gruppåtgärder

en: To delete the group, first remove all the properties
sv_SE: För att ta bort gruppen, ta först bort alla egenskaper

en: Group ID or component ID is missing
sv_SE: Grupp-ID eller komponent-ID saknas

en: Group name is required
sv_SE: Gruppnamn är obligatoriskt

en: Group name already exists
sv_SE: Gruppnamn finns redan

en: Create components with Angie
sv_SE: Skapa komponenter med Angie

en: Create
sv_SE: Skapa

en: Delete this component?
sv_SE: Ta bort denna komponent?

en: Existing instances on your pages will remain functional. You will no longer find this component in your list.
sv_SE: Befintliga instanser på dina sidor kommer förbli funktionella. Du kommer inte längre hitta denna komponent i din lista.

en: Create New Components
sv_SE: Skapa nya komponenter

en: Your Pro subscription has expired. Renew to create new components.
sv_SE: Din Pro-prenumeration har löpt ut. Förnya för att skapa nya komponenter.

en: Create Reusable Components
sv_SE: Skapa återanvändbara komponenter

en: Create design elements that sync across your entire site.
sv_SE: Skapa designelement som synkroniseras över hela din webbplats.

en: Create your first component
sv_SE: Skapa din första komponent

en: To create, press
sv_SE: För att skapa, tryck

en: With your current role, you cannot create components. Contact an administrator to create one.
sv_SE: Med din nuvarande roll kan du inte skapa komponenter. Kontakta en administratör för att skapa en.

en: Or
sv_SE: Eller

en: Create a custom component with Angie
sv_SE: Skapa en anpassad komponent med Angie

en: Create component
sv_SE: Skapa komponent

en: Components are reusable elements that sync across your site.
sv_SE: Komponenter är återanvändbara element som synkroniseras över din webbplats.

en: Component created successfully.
sv_SE: Komponent skapad.

en: Failed to create component. Please try again.
sv_SE: Misslyckades att skapa komponent. Försök igen.

note: translators: %s is the maximum number of components
en: You've reached the limit of %s components. Please remove an existing one to create a new component.
sv_SE: Du har nått gränsen på %s komponenter. Ta bort en befintlig för att skapa en ny komponent.

en: Exit component editing mode
sv_SE: Avsluta komponentredigeringsläge

en: Overridable property
sv_SE: Åsidosättbar egenskap

en: Make prop overridable
sv_SE: Gör egenskap åsidosättbar

en: Group Name
sv_SE: Gruppnamn

en: Create new property
sv_SE: Skapa ny egenskap

en: Update property
sv_SE: Uppdatera egenskap

en: Enter value
sv_SE: Ange värde

en: Override Property
sv_SE: Åsidosätt egenskap

en: Property name is required
sv_SE: Egenskapsnamn är obligatoriskt

en: Property name already exists
sv_SE: Egenskapsnamn finns redan

en: Components
sv_SE: Komponenter

note: translators: %s: component name
en: Successfully deleted component %s
sv_SE: Komponent %s borttagen

en: Restore Element
sv_SE: Återställ element

en: Component name is too long. Please keep it under 50 characters.
sv_SE: Komponentnamn är för långt. Håll det under 50 tecken.

en: Component name already exists
sv_SE: Komponentnamn finns redan

en: Component name is required.
sv_SE: Komponentnamn är obligatoriskt.

en: Component name is too short. Please enter at least 2 characters.
sv_SE: Komponentnamn är för kort. Ange minst 2 tecken.

en: Infinite repeat
sv_SE: Oändlig upprepning

en: Enable number
sv_SE: Aktivera nummer

en: Switch account
sv_SE: Byt konto

note: translators: %s: Days to expire.
en: Your Elementor Pro subscription has expired - %s to renew
sv_SE: Din Elementor Pro-prenumeration har löpt ut – %s att förnya

en: Renew to keep using Pro features and lock in your current rate.
sv_SE: Förnya för att fortsätta använda Pro-funktioner och låsa ditt nuvarande pris.

en: Your Elementor Pro subscription has expired
sv_SE: Din Elementor Pro-prenumeration har löpt ut

en: Upgrade to continue editing with Pro features.
sv_SE: Uppgradera för att fortsätta redigera med Pro-funktioner.

en: If you want to ensure your subscription renews on the same plan, we recommend enabling auto-renew in your subscription details.
sv_SE: Om du vill säkerställa att din prenumeration förnyas med samma paket rekommenderar vi att du aktiverar automatisk förnyelse i dina prenumerationsdetaljer.

en: Invalid action type: %s
sv_SE: Ogiltig åtgärdstyp: %s

en: Could not create action: %s
sv_SE: Kunde inte skapa åtgärd: %s

en: Failed to save submission to database
sv_SE: Misslyckades att spara inlämning till databas

en: Submission saved successfully
sv_SE: Inlämning sparad

en: Read only
sv_SE: Skrivskyddad

en: Label text
sv_SE: Etikettext

en: Connected to input ID
sv_SE: Ansluten till inmatnings-ID

en: Text area
sv_SE: Textområde

en: Text area placeholder
sv_SE: Platshållare för textområde

en: Min length
sv_SE: Minsta längd

en: Max length
sv_SE: Maximal längd

en: Pro Interactions
sv_SE: Pro-interaktioner

en: CSS function
sv_SE: CSS-funktion

en: Ensure form submission emails reach the inbox and track delivery with built-in logs. Site Mailer is included in your ONE subscription.
sv_SE: Säkerställ att inlämnade e-postformulär når inkorgen och spåra leverans med inbyggda loggar. Site Mailer är inkluderat i din ONE-prenumeration.

en: Ensure form submission emails reach the inbox and track delivery with built-in logs. Site Mailer is included in your ONE subscription. Activate it to continue.
sv_SE: Säkerställ att inlämnade e-postformulär når inkorgen och spåra leverans med inbyggda loggar. Site Mailer är inkluderat i din ONE-prenumeration. Aktivera det för att fortsätta.

en: Make sure your site’s emails reach the inbox every time. Site Mailer is included in your ONE subscription.
sv_SE: Se till att din webbplats e-post når inkorgen varje gång. Site Mailer är inkluderat i din ONE-prenumeration.

en: Install now
sv_SE: Installera nu

en: Ensure your site’s emails reach the inbox every time. Site Mailer is included in your ONE subscription. Activate it to continue.
sv_SE: Säkerställ att din webbplats e-post når inkorgen varje gång. Site Mailer är inkluderat i din ONE-prenumeration. Aktivera den för att fortsätta.

en: Activate now
sv_SE: Aktivera nu

en: Get your emails delivered with Site Mailer
sv_SE: Få din e-post levererad med Site Mailer

en: Manage Subscription
sv_SE: Hantera prenumeration

en: Fonts
sv_SE: Typsnitt

en: Select Off-canvas
sv_SE: Välj utanför arbetsyta

en: Link to media
sv_SE: Länk till media

en: Save media to the cloud
sv_SE: Spara media till moln

en: All images and files are stored with the template. Keeps everything intact, but the file is larger.
sv_SE: Alla bilder och filer lagras med mallen. Allt behålls intakt, men filen är större.

en: Site pages
sv_SE: Webbplatssidor

en: Menus
sv_SE: Menyer

en: Media format
sv_SE: Mediaformat

en: Select how do you want to save & export the media files.
sv_SE: Välj hur du vill spara och exportera mediafilerna.

en: Or, save this template to the cloud instead.
sv_SE: Eller spara denna mall i molnet istället.

en: Group your content by type, topic, or any structure you choose.
sv_SE: Gruppera ditt innehåll efter typ, ämne eller valfri struktur som du väljer.

en: Taxonomies
sv_SE: Taxonomier

en: Edit content
sv_SE: Redigera innehåll

en: CSS code
sv_SE: CSS-kod

en: Skipped
sv_SE: Överhoppat

en: Size Variables
sv_SE: Storleksvariabler

en: Checking for conflicts...
sv_SE: Kontrollerar efter konflikter …

en: Conflicted part
sv_SE: Konfliktfylld del

en: Some parts are in conflict. Choose which one you want to assign.
sv_SE: Vissa delar står i konflikt. Välj vilken du vill tilldela.

en: Current site part
sv_SE: Nuvarande webbplatsdel

en: Imported template part
sv_SE: Importerade webbplatsdel

en: Theme builder
sv_SE: Temabyggare

en: Check your themes builder
sv_SE: Kontrollera din temabyggare

en: Empty attribute names aren't valid and won't render on the page.
sv_SE: Tomma attributnamn är inte giltiga och kommer inte att återges på sidan.

en: Names can only use letters, numbers, dashes (-) and underscores (_).
sv_SE: Namn kan endast innehålla bokstäver, siffror, streck (-) och understreck (_).

en: Animation Style
sv_SE: Animationsstil

en: Animation Type
sv_SE: Animationstyp

en: Animation Shape
sv_SE: Animationsform

en: Highlighted Shape
sv_SE: Markerad form

en: Add new theme template
sv_SE: Lägg till ny temamall

en: Paragraph Spacing
sv_SE: Mellanrum stycke

en: Previous Icon
sv_SE: Föregående ikon

en: Next Icon
sv_SE: Nästa ikon

en: Add condition
sv_SE: Lägg till villkor

en: Size in MB
sv_SE: Storlek i MB

en: Login form
sv_SE: Inloggningsformulär

en: Image Spacing
sv_SE: Bildmellanrum

en: Content Spacing
sv_SE: Mellanrum innehåll

note: translators: %s: a list of conflicted templates Translators: %s: a list of conflicted templates
en: We noticed that you already applied %s with the same condition.
sv_SE: Vi noterade att du redan tillämpat %s med samma villkor.

en: To continue, set different conditions for each so they don't conflict.
sv_SE: För att fortsätta, ställ in olika villkor för varje så att de inte kommer i konflikt.

en: Author archive
sv_SE: Författararkiv

en: Search results
sv_SE: Sökresultat

en: Recent posts
sv_SE: Senaste inläggen

en: Discounted Upgrades Now!
sv_SE: Rabatterade uppgraderingar nu!

en: Discounted Upgrades
sv_SE: Rabatterade uppgraderingar

en: Shadow
sv_SE: Skugga

en: Connect to your Elementor account
sv_SE: Anslut till ditt Elementor-konto

en: This includes activating your Elementor Pro license on a specific site.
sv_SE: Detta inkluderar att aktivera din Elementor Pro-licens på en specifik webbplats.

en: Then you can find all your templates in one convenient library.
sv_SE: Sedan kan du hitta alla dina mallar i ett praktiskt bibliotek.

en: Latest Order
sv_SE: Senaste beställning

en: Get more advanced features
sv_SE: Skaffa fler avancerade funktioner

en: Get Advanced Features
sv_SE: Skaffa avancerade funktioner

en: Unlock More Features
sv_SE: Lås upp fler funktioner

en: Open
sv_SE: Öppna

en: Space Between Dots
sv_SE: Mellanrum mellan punkter

en: Reload Page
sv_SE: Ladda om sida

en: Number & Text
sv_SE: Nummer och text

en: Carousel Name
sv_SE: Karusellnamn

note: translators: 1: Slide number. 2: Total amount of slides.
en: %1$s of %2$s
sv_SE: %1$s av %2$s

en: Results for search
sv_SE: Resultat för sök

en: Facebook post embedding is exclusively available for the web, mobile devices are not supported. %1$sLearn more%2$s
sv_SE: Inbäddning av Facebook-inlägg är exklusivt tillgängligt för webben, mobila enheter stöds inte. %1$sLär dig mer%2$s

en: Facebook page embedding is exclusively available for the web, mobile devices are not supported. %1$sLearn more%2$s
sv_SE: Inbäddning av Facebook-sidor är exklusivt tillgängligt för webben, mobila enheter stöds inte. %1$sLär dig mer%2$s

en: Organization name
sv_SE: Organisationsnamn

en: Company
sv_SE: Företag

en: Country
sv_SE: Land

en: City
sv_SE: Ort

en: Zip
sv_SE: Postnummer

en: Experiencing email deliverability issues? Get your emails delivered with Site Mailer.
sv_SE: Upplever du problem med e-postleverans? Få din e-post levererad med Site Mailer.

en: Make sure your emails reach the inbox every time with Site Mailer.
sv_SE: Se till att din e-post når inkorgen varje gång med Site Mailer.

en: Get Your Emails Delivered With Site Mailer
sv_SE: Få din e-post levererad med Site Mailer

en: Make sure emails reach the inbox every time with improved deliverability, detailed email logs, and an easy setup with no need for an SMTP plugin.
sv_SE: Se till att e-post når inkorgen varje gång med förbättrad leveransbarhet, detaljerade e-postloggar och en enkel installation utan behov av ett SMTP-tillägg.

en: Floating Bars
sv_SE: Flytande lister

en: Check the boxes to enable Width and Weight, then define the minimum and maximum values for each.
sv_SE: Kryssa i rutorna för att aktivera bredd och vikt och definiera sedan minimi- och maxvärden för var och en.

en: Numbers + Previous/Next
sv_SE: Siffror + föregående/nästa

en: Top Spacing
sv_SE: Mellanrum toppen

en: Bottom Spacing
sv_SE: Mellanrum botten

en: Sticky Offset
sv_SE: Klistrad förskjutning

en: Anchor Offset
sv_SE: Ankarförskjutning

en: Using the Anchor offset may require you to adjust the offset of other sticky elements. %1$s Learn more %2$s
sv_SE: Användning av ankarförskjutning kan kräva att du justerar förskjutningen för andra klistrade element. %1$s Lär dig mer %2$s

en: No Headings Found Message
sv_SE: Meddelande för inga rubriker hittades

en: On page scroll
sv_SE: Vid sidrull

en: Scroll Direction
sv_SE: Rullriktning

en: Scroll speed
sv_SE: Rullhastighet

en: Offer Text
sv_SE: Text för erbjudande

en: 10% off on your first order!
sv_SE: 10&nbsp;% rabatt på din första beställning!

en: Coupon Banner
sv_SE: Banner för rabattkod

en: Enter coupon code
sv_SE: Ange rabattkod

en: Copy Icon
sv_SE: Ikon för ”Kopiera”

en: Copied
sv_SE: Kopierad

en: Success Icon
sv_SE: Ikon för ”Lyckades”

en: Cutout
sv_SE: Utskärning

en: Price Tag
sv_SE: Prisetikett

en: Gift Tag
sv_SE: Presentetikett

en: Success Message Duration
sv_SE: Framgångsmeddelandets varaktighet

en: Slow
sv_SE: Långsam

en: Fast
sv_SE: Snabb

en: Animation Delay
sv_SE: Animationsfördröjning

en: Min Height
sv_SE: Minsta höjd

en: Off-Canvas Name
sv_SE: Namn på ”Utanför innehållsyta”

en: Max height
sv_SE: Maximal höjd

note: translators: 1: Accessible name.
en: Pause %1$s
sv_SE: Pausa %1$s

note: translators: 1: Accessible name.
en: Play %1$s
sv_SE: Spela %1$s

note: translators: 1: Accessible name.
en: Copy %1$s coupon code
sv_SE: Kopiera rabattkod %1$s

en: Floating Element
sv_SE: Flytande element

en: Floating Elements
sv_SE: Flytande element

en: Floating Bar
sv_SE: Flytande fält

en: Controls Horizontal position
sv_SE: Kontrollerar horisontell position

en: Controls Size
sv_SE: Kontrollerar storlek

en: Headline Spacing
sv_SE: Mellanrum rubrik

en: Accessible Name
sv_SE: Tillgängligt namn

en: Enter text
sv_SE: Ange text

en: Update your website’s content and design using Elementor Pro’s professional widgets and features for any need.
sv_SE: Uppdatera din webbplats innehåll och design med hjälp av professionella widgetar och funktioner för alla behov med Elementor Pro.

en: Keep your website secure and compatible by updating your Elementor Pro website to the latest version.
sv_SE: Håll din webbplats säker och kompatibel genom att uppdatera din Elementor Pro-webbplats till den senaste versionen.

en: Variable Fonts
sv_SE: Variabla typsnitt

en: Add Static Font
sv_SE: Lägg till statiskt typsnitt

en: Add Variable Font
sv_SE: Lägg till variabelt typsnitt

en: Variable
sv_SE: Variabel

en: Static
sv_SE: Statisk

note: translators: 1: Accessible name
en: Toggle %1$s
sv_SE: Slå på/av %1$s

note: translators: 1: Accessible name
en: Close %1$s
sv_SE: Stäng %1$s

note: translators: 1: Accessible name
en: Expand %1$s
sv_SE: Expandera %1$s

note: translators: 1: Accessible name, 2: Platform name
en: Open %1$s %2$s
sv_SE: Öppna %1$s %2$s

note: translators: 1: Accessible name, 2: Platform name
en: Access %1$s %2$s
sv_SE: Åtkomst till %1$s %2$s

note: translators: 1: Accessible name
en: Open %1$s
sv_SE: Öppna %1$s

en: The amount of items displayed in your Archive is set in your WordPress settings. %s
sv_SE: Antalet objekt som visas i ditt arkiv är inställt in i dina WordPress-inställningar. %s

en: Dropdown Width
sv_SE: Bredd på rullgardinsmeny

en: Widget Width
sv_SE: Widget-bredd

en: Increase engagement and conversion with Elementor’s marketing features including Forms, and Popups.
sv_SE: Öka engagemanget och konverteringen med Elementors marknadsföringsfunktioner inklusive formulär och popups.

en: Your Elementor Pro subscription has expired. Renew it now to regain access to the Pro features that elevate your website.
sv_SE: Din Elementor Pro-prenumeration har löpt ut. Förnya den nu för att återfå åtkomst till Pro-funktionerna som lyfter din webbplats.

en: Manage and edit every part of your website, including pages, templates, headers, footers, and more.
sv_SE: Hantera och redigera alla delar av din webbplats, inklusive sidor, mallar, sidhuvuden, sidfötter och mer.

en: Integrations
sv_SE: Integrationer

en: Close
sv_SE: Stäng

en: Clean
sv_SE: Rensa

en: Hover Animation
sv_SE: Animering vid hovring

en: Space Between
sv_SE: Avstånd mellan

en: Contain
sv_SE: Inneslut

en: Page Title
sv_SE: Sidrubrik

en: Submit Button
sv_SE: Skicka-knapp

en: Prevent Closing on Overlay
sv_SE: Förhindra stängning vid överlägg

en: Max Height
sv_SE: Maximal höjd

en: Author Box
sv_SE: Författarruta

en: Current page
sv_SE: Nuvarande sida

en: Results
sv_SE: Resultat

en: Live Results
sv_SE: Live-resultat

en: Minimum search characters
sv_SE: Minsta antal söktecken

en: This appears when the search yields no results.
sv_SE: Detta visas när sökningen inte ger några resultat.

en: Placeholder Color
sv_SE: Platshållarens färg

en: Gap between text and icon
sv_SE: Mellanrum mellan text och ikon

en: Gap between input and button
sv_SE: Mellanrum mellan inmatning och knapp

en: Start (before)
sv_SE: Starta (före)

en: End (after)
sv_SE: Slut (efter)

en: Distance from search field
sv_SE: Distans från sökfält

en: Custom Width
sv_SE: Anpassad bredd

en: Expand Icon
sv_SE: Expandera ikon

en: Collapse Icon
sv_SE: Minimera ikon

note: translators: %s: Author display name. translators: %s: Author name.
en: Picture of %s
sv_SE: Bild av %s

en: Product Taxonomy
sv_SE: Produkttaxonomi

en: Select a page
sv_SE: Välj en sida

en: Say hello to %s WooCommerce notices!
sv_SE: Säg hej till %s WooCommerce-meddelanden!

en: Upgrade your subscription to customize these and much more.
sv_SE: Uppgradera din prenumeration för att anpassa dessa och mycket mer.

en: Say hello to %s WooCommerce pages!
sv_SE: Säg hej till %s WooCommerce-sidor!

en: Note:
sv_SE: Obs:

en: Code with AI
sv_SE: Kod med AI

en: Keep in mind: Certain cache plugins can conflict with your display conditions.
sv_SE: Kom ihåg: Vissa cache-tillägg kan komma i konflikt med dina visningsvillkor.

en: No results
sv_SE: Inga resultat

en: Searching...
sv_SE: Söker …

en: Paste display conditions
sv_SE: Klistra in visningsvillkor

en: Clear display conditions
sv_SE: Rensa visningsvillkor

en: Attachments to email won't be saved.
sv_SE: Bilagor till e-post kommer inte att sparas.

en: Attachment to email won't be saved.
sv_SE: Bilaga till e-post kommer inte att sparas.

en: Search Field
sv_SE: Sökfält

en: Type to start searching...
sv_SE: Skriv för att börja söka …

en: Autocomplete
sv_SE: Slutför automatiskt

en: Enter key
sv_SE: Ange nyckel

en: Open Off-Canvas
sv_SE: Öppna utanför innehållsyta

en: Close Off-Canvas
sv_SE: Stäng utanför innehållsyta

en: Toggle Off-Canvas
sv_SE: Slå på/av utanför innehållsyta

en: Show me how
sv_SE: Visa mig hur

en: Editing Mode
sv_SE: Redigeringsläge

en: Meet Our Global Widget
sv_SE: Möt vår globala widget

en: Create Global Widgets. Modify the content, style and setting of any widget and reuse it across your website to accelerate your workflow and stay consistent.
sv_SE: Skapa globala widgetar. Ändra innehållet, stilen och inställningarna för en widget och återanvänd den på din webbplats för att påskynda ditt arbetsflöde och förbli konsekvent.

en: Profile
sv_SE: Profil

en: Get Healthy
sv_SE: Bli hälsosam

en: Top 10 Recipes
sv_SE: Topp 10 recept

en: Meal Prep
sv_SE: Måltidsförberedelse

en: Identity
sv_SE: Identitet

en: Healthful Resources
sv_SE: Hälsosamma resurser

en: Top Recipes
sv_SE: Bästa recepten

en: Resources
sv_SE: Resurser

en: Services
sv_SE: Tjänster

en: I combine my love of food and storytelling to create beautiful photos.
sv_SE: Jag kombinerar min kärlek till mat och historieberättande för att skapa vackra foton.

en: Business Card
sv_SE: Visitkort

en: Download Resume
sv_SE: Ladda ner CV

en: Link Type
sv_SE: Länktyp

en: Enter your link
sv_SE: Ange din länk

en: Enter your email
sv_SE: Ange din e-post

en: Enter your number
sv_SE: Ange ditt nummer

en: Paste Waze link
sv_SE: Klistra in Waze-länk

en: Enter your username
sv_SE: Ange ditt användarnamn

en: Shape Divider
sv_SE: Figurdelare

en: Invert
sv_SE: Invertera

en: About Heading
sv_SE: Om rubrik

en: Post Taxonomy
sv_SE: Inläggstaxonomi

en: Skip Taxonomy
sv_SE: Hoppa över taxonomi

en: Start grid from chosen taxonomy
sv_SE: Starta rutnät från vald taxonomi

en: Filter by depth
sv_SE: Filtrera efter djup

en: Go to slide 1
sv_SE: Gå till bild 1

en: Go to slide 2
sv_SE: Gå till bild 2

en: Go to slide 3
sv_SE: Gå till bild 3

en: Note: This message will appear when no content is loaded in the grid.
sv_SE: Obs: Detta meddelande visas när inget innehåll laddas i rutnätet.

en: Space from top
sv_SE: Utrymme från toppen

en: Space from bottom
sv_SE: Utrymme från botten

en: Filter Logic
sv_SE: Filterlogik

en: Logical Combination
sv_SE: Logisk kombination

en: AND
sv_SE: OCH

en: Menu Name
sv_SE: Menynamn

en: Space
sv_SE: Utrymme

en: Close %s
sv_SE: Stäng %s

en: Open %s
sv_SE: Öppna %s

en: We couldn’t submit your responses because they seem like spam.
sv_SE: Vi kunde inte skicka dina svar eftersom de verkar som skräppost.

en: Spam detected
sv_SE: Skräppost upptäckt

en: Send files
sv_SE: Skicka filer

en: Email with link
sv_SE: E-post med länk

en: Email with attachment
sv_SE: E-post med bilaga

en: Email with both
sv_SE: E-post med båda

en: Uploads you receive via link are stored on your server. However, uploads via attachment won't be saved on your server, and under Submissions
sv_SE: Uppladdningar du får via länk lagras på din server. Uppladdningar via bilaga kommer dock inte att sparas på din server och under inlämningar

note: translators: 1: Link open tag, 2: Link open tag, 3: Link close tag.
en: Collected Submissions will be saved to Elementor > %1$s Submissions %2$s
sv_SE: Insamlade inlämningar kommer sparas till Elementor > %1$s Inlämningar %2$s

en: Integrate your favorite marketing software
sv_SE: Integrera din programvara för marknadsföring du gillar bäst

en: Of Authors
sv_SE: Av författare

en: Type to search
sv_SE: Skriv för att söka

en: Of Categories
sv_SE: Av kategorier

en: Of Tags
sv_SE: Av etiketter

en: Server Time
sv_SE: Servertid

en: Visitor Time
sv_SE: Besökstid

en: Date of Publish
sv_SE: Publiceringsdatum

en: Day of the week
sv_SE: Veckodag

en: Monday
sv_SE: Måndag

en: Tuesday
sv_SE: Tisdag

en: Wednesday
sv_SE: Onsdag

en: Thursday
sv_SE: Torsdag

en: Friday
sv_SE: Fredag

en: Saturday
sv_SE: Lördag

en: Sunday
sv_SE: Söndag

en: Dynamic Tags
sv_SE: Dynamiska etiketter

en: Type a value
sv_SE: Skriv ett värde

en: Set
sv_SE: Ställ in

en: Not Set
sv_SE: Inte inställd

en: From URL
sv_SE: Från URL

en: In Categories
sv_SE: I kategorier

en: In Tags
sv_SE: I etiketter

en: Login Status
sv_SE: Inloggningsstatus

en: Logged In
sv_SE: Inloggad

en: Logged Out
sv_SE: Utloggad

en: Page Parent
sv_SE: Överordnad sida

en: Number of Comments
sv_SE: Antal kommentarer

en: post
sv_SE: inlägg

en: Time of the day
sv_SE: Tid på dagen

en: Registration Date
sv_SE: Registreringsdatum

en: Role
sv_SE: Roll

en: Author Email
sv_SE: Författarens e-post

en: Image Alt
sv_SE: Alt-text för bild

en: Image Caption
sv_SE: Bildtext

en: Go To Dashboard
sv_SE: Gå till adminpanel

en: Edit with Elementor
sv_SE: Redigera med Elementor

en: Floating Button
sv_SE: Flytande knapp

en: Floating Buttons
sv_SE: Flytande knappar

en: Info Button
sv_SE: Infoknapp

en: Greeting
sv_SE: Hälsning

en: Enter your text here
sv_SE: Ange din text här

en: Need help?
sv_SE: Behöver du hjälp?

en: Info Links
sv_SE: Informationslänkar

en: Sample Link Text
sv_SE: Exempel på länktext

en: CTA Button
sv_SE: CTA-knapp

en: Shop Now
sv_SE: Handla nu

en: Menu Button
sv_SE: Menyknapp

en: Vertical Links
sv_SE: Vertikala länkar

en: Contact Buttons
sv_SE: Kontaktknappar

en: Mobile Bar
sv_SE: Mobilfält

en: We're here for you
sv_SE: Vi finns här för dig

en: Explore our resources
sv_SE: Utforska våra resurser

en: Resource Links
sv_SE: Resurslänkar

en: Resource Box
sv_SE: Resursruta

en: Get in touch
sv_SE: Kontakta oss

en: Text and Icon Color
sv_SE: Text och ikonfärg

en: Interactive
sv_SE: Interaktiv

en: Akismet Spam Protection
sv_SE: Akismet skräppostskydd

note: translators: 1: Link opening tag, 2: Link closing tag.
en: Assign shortcodes to the fields below to enable spam protection on your form. %1$sShow me how%2$s
sv_SE: Tilldela kortkoder till fälten nedan för att aktivera skräppostskydd på ditt formulär. %1$svisa mig hur%2$s

en: Is on or before
sv_SE: Är på eller före

en: Is on or after
sv_SE: Är på eller efter

en: Is Empty
sv_SE: Är tom

en: Is not Empty
sv_SE: Är inte tom

en: User
sv_SE: Användare

en: Date and Time
sv_SE: Datum och tid

en: Other
sv_SE: Annat

en: Custom Field
sv_SE: Anpassat fält

en: Add Custom Code snippets anywhere on your website, including the header or footer to measure your page’s performance*
sv_SE: Lägg till anpassade kodblock var som helst på din webbplats, inklusive sidhuvudet eller sidfoten för att mäta din sidas prestanda*

en: Use Custom Code to create sophisticated custom interactions to engage visitors
sv_SE: Använd anpassad kod för att skapa sofistikerade anpassade interaktioner för att engagera besökarna

en: Leverage Elementor AI to instantly generate Custom Code for Elementor
sv_SE: Utnyttja Elementor AI för att omedelbart generera anpassad kod för Elementor

en: Meet Our Custom CSS
sv_SE: Möt vår anpassade CSS

en: Apply CSS globally across your site to elevate your designs.
sv_SE: Tillämpa CSS globalt på din webbplats för att förbättra din design.

en: Apply CSS to any widget and elevate any element with Custom CSS.
sv_SE: Tillämpa CSS på valfri widget och förbättra alla element med anpassad CSS.

en: Is
sv_SE: Är

en: Is Not
sv_SE: Är inte

en: Does not contain
sv_SE: Innehåller inte

en: Is Before
sv_SE: Är före

en: Is After
sv_SE: Är efter

en: Less than or equal
sv_SE: Mindre än eller lika

en: Greater than or equal
sv_SE: Större än eller lika

en: Don’t miss out on the new version of Elementor
sv_SE: Missa inte den nya versionen av Elementor

en: Update to the latest version of Elementor to enjoy new features, better performance and compatibility.
sv_SE: Uppdatera till den senaste versionen av Elementor för att njuta av nya funktioner, bättre prestanda och kompatibilitet.

en: Upgrade
sv_SE: Uppgradera

en: Icon & Text
sv_SE: Ikon och text

en: Meet Our Attributes
sv_SE: Möt våra attribut

en: Add custom HTML attributes to any element.
sv_SE: Lägg till anpassade HTML-attribut till valfritt element.

en: Enjoy Creative Freedom %s with Custom Code
sv_SE: Njut av kreativ frihet %s med anpassad kod

en: Add Custom Code snippets to your website.
sv_SE: Lägg till anpassade kodblock på din webbplats.

en: * Requires an Advanced subscription or higher
sv_SE: * Kräver en Advanced-prenumeration eller högre

en: Elementor Pro requires newer version of the Elementor plugin
sv_SE: Elementor Pro kräver nyare version av Elementor-tillägget

en: Update the Elementor plugin to reactivate the Elementor Pro plugin.
sv_SE: Uppdatera Elementor-tillägget för att återaktivera Elementor Pro-tillägget.

en: Upgrade to Elementor Pro Advanced to get the Display Conditions feature as well as additional professional and ecommerce widgets
sv_SE: Uppgradera till Elementor Pro Advanced för att få funktionen för visningsvillkor samt ytterligare professionella och e-handels-widgetar

en: Upgrade Now
sv_SE: Uppgradera nu

en: Set one or more conditions for this element
sv_SE: Ställ in ett eller flera villkor för detta element

en: It will only appear on your website when all the conditions are met.
sv_SE: Det kommer endast att visas på din webbplats när alla villkor är uppfyllda.

en: Add condition group
sv_SE: Lägg till villkorsgrupp

en: OR
sv_SE: ELLER

en: Select an option
sv_SE: Välj ett alternativ

en: Select a time
sv_SE: Välj en tid

en: Enter a value
sv_SE: Ange ett värde

en: Connected Successfully
sv_SE: Anslutet utan problem

note: translators: %s: Widget title.
en: Upgrade to Elementor Pro Advanced to get the %s widget as well as additional professional and ecommerce widgets.
sv_SE: Uppgradera till Elementor Pro Advanced för att skaffa %s-widgeten samt ytterligare professionella och e-handels-widgetar.

en: Upload your card in .vcf format
sv_SE: Ladda upp ditt kort i .vcf-format

en: Note: Scroll menu items if they don’t fit into their parent container.
sv_SE: Obs: rulla menyalternativ om de inte passar i sin överordnade behållare.

en: Note: Item layout will switch to dropdown on any screen smaller than the selected breakpoint.
sv_SE: Obs: Objektlayouten växlar till rullgardinsmeny på skärmar som är mindre än den valda brytpunkten.

en: Distance from content
sv_SE: Avstånd från innehåll

en: Toggle Icon
sv_SE: Slå på/av ikon

en: Distance from dropdown
sv_SE: Avstånd från rullgardinsmeny

en: Dropdown Menu
sv_SE: Rullgardinsmenyn

en: Styles apply to items when the menu switches to dropdown layout
sv_SE: Stilar tillämpas till objekt när menyn växlar till layout för rullgardinsmeny

en: Dropdown Box
sv_SE: Ruta för rullgardinsmeny

en: Style the dropdown box that contains menu items.
sv_SE: Stilsätt ruta för rullgardinsmeny som innehåller menyval.

en: WordPress Menu
sv_SE: WordPress-meny

en: Slide #1
sv_SE: Bild nr. 1

en: Slide #2
sv_SE: Bild nr. 2

en: Slide #3
sv_SE: Bild nr. 3

en: Slide #%d
sv_SE: Bild nr. %d

en: Slide Title
sv_SE: Karusellrubrik

en: Carousel Items
sv_SE: Karusellobjekt

en: The Autoplay is inactive while editing. Preview your page to see it in action.
sv_SE: Automatiska uppspelningen är inaktivt under redigering. Förhandsgranska din sida för att se hur det fungerar.

en: Infinite scroll is inactive while editing. Preview your page to see it in action.
sv_SE: Oändlig rullning är inaktivt under redigering. Förhandsgranska din sida för att se hur det fungerar.

en: Offset is inactive while editing. Preview your page to see it in action.
sv_SE: Förskjutning är inaktivt under redigering. Förhandsgranska din sida för att se hur det fungerar.

en: The note you are looking for was not found.
sv_SE: Anteckningen du letar efter hittades inte.

en: Persisting
sv_SE: Bestående

en: Day
sv_SE: Dag

en: Week
sv_SE: Vecka

en: Month
sv_SE: Månad

en: Schedule date and time
sv_SE: Schemalägg datum och tid

en: Timezone
sv_SE: Tidszon

en: Visitor
sv_SE: Besökare

en: Accessible navigation
sv_SE: Åtkomlig navigering

en: Allow keyboard tab navigation for accessibility
sv_SE: Tillåt navigering med tangentbordsflik för tillgänglighet

note: translators: %s: Post title.
en: Read more about %s
sv_SE: Läs mer om %s

en: Individual Pagination
sv_SE: Individuell sidonumrering

en: For multiple Posts Widgets on the same page, toggle this on to control the pagination for each individually. Note: It affects the page's URL structure.
sv_SE: För flera widgetar för inlägg på samma sida, slå på detta för att kontrollera sidnumreringen för var och en individuellt. Obs! Det påverkar sidans URL-struktur.

en: Last Modified
sv_SE: Senast ändrad

en: Previous slide
sv_SE: Föregående bild

en: Next slide
sv_SE: Nästa bild

en: Open table of contents
sv_SE: Öppna innehållsförteckning

en: Close table of contents
sv_SE: Stäng innehållsförteckning

en: Change Site Logo
sv_SE: Ändra webbplatslogga

en: Picture Size
sv_SE: Bildstorlek

en: Author picture
sv_SE: Författarbild

en: Close this search box.
sv_SE: Stäng denna sökruta.

en: Video Position
sv_SE: Videoposition

en: Shop
sv_SE: Butik

en: Custom Icon
sv_SE: Anpassad ikon

en: Warning: JSON or ZIP files may be unsafe
sv_SE: Varning: JSON- eller ZIP-filer kan vara osäkra

en: Uploading JSON or ZIP files from unknown sources can be harmful and put your site at risk. For maximum safety, upload only JSON or ZIP files from trusted sources.
sv_SE: Att ladda upp JSON- eller ZIP-filer från okända källor kan vara skadligt och utsätta din webbplats för risker. För maximal säkerhet, ladda bara upp JSON- eller ZIP-filer från pålitliga källor.

en: Continue
sv_SE: Fortsätt

en: Do not show this message again
sv_SE: Visa inte detta meddelande igen

en: No data
sv_SE: Ingen data

en: Select a widget
sv_SE: Välj en widget

en: Select a taxonomy
sv_SE: Välj en taxonomi

en: No taxonomies found
sv_SE: Inga taxonomier hittades

en: We are experiencing technical difficulties on our end. Please try again to reconnect.
sv_SE: Vi har tekniska problem på vår sida. Försök att ansluta igen.

en: Could not load the panel.
sv_SE: Kunde inte ladda panelen.

note: translators: 1: Link open tag, 2: Link close tag.
en: Manage your site’s lightbox settings in the %1$sLightbox panel%2$s.
sv_SE: Hantera din webbplats lightbox-inställningar i %1$sLightbox-panelen%2$s.

en: Gallery filter
sv_SE: Gallerifilter

en: Your Global Widget is locked
sv_SE: Din globala widget är låst

en: Sequence Duration
sv_SE: Sekvens varaktighet

en: Loop Carousel starts with a template.
sv_SE: Loop-karusell börjar med en mall.

en: Page Reload
sv_SE: Ladda om sida

en: Autoscroll
sv_SE: Automatisk rullning

en: Autoscroll offset
sv_SE: Förskjutning automatisk rullning

en: Loop Carousel
sv_SE: Loop-karusell

en: Gap between slides
sv_SE: Mellanrum mellan bilder

en: Equal height
sv_SE: Lika höjd

en: Apply an alternate template
sv_SE: Tillämpa en alternativ mall

en: Position in grid
sv_SE: Position i rutnät

en: Note: Repeat the alternate template once every chosen number of items.
sv_SE: Obs: Upprepa den alternativa mallen en gång för varje valt antal objekt.

en: Apply Once
sv_SE: Tillämpa en gång

en: Static item position
sv_SE: Statisk objektposition

en: Templates
sv_SE: Mallar

en: Taxonomy Filter
sv_SE: Taxonomifilter

en: Selected loop grid
sv_SE: Valt loop-rutnät

en: Item Alignment
sv_SE: Objektjustering

en: Title Alignment
sv_SE: Rubrikjustering

en: Displayed Elements
sv_SE: Visade element

en: First Item
sv_SE: Första objekt

en: Number of taxonomies
sv_SE: Antal taxonomier

en: Scroll items if they don’t fit into their parent container
sv_SE: Rulla objekt om de inte passar i sin överordnade behållare

en: Choose a Loop Grid to view the Taxonomy Filter.
sv_SE: Välj ett loop-rutnät för att visa taxonomifiltret.

en: Please select a taxonomy.
sv_SE: Välj en taxonomi.

en: No taxonomy terms found.
sv_SE: Inga taxonomitermer hittades.

en: Item #1
sv_SE: Objekt nr. 1

en: Item #2
sv_SE: Objekt nr. 2

en: Item #3
sv_SE: Objekt nr. 3

en: Item #%d
sv_SE: Objekt nr. %d

en: Item Title
sv_SE: Objektrubrik

en: Dropdown Content
sv_SE: Rullgardinsmenyns innehåll

en: OFF
sv_SE: AV

en: ON
sv_SE: PÅ

en: Click on the menu item to edit its dropdown content.
sv_SE: Klicka på menyval för att redigera dess rullgardinsinnehåll.

en: Active Icon
sv_SE: Aktiv ikon

en: CSS ID
sv_SE: CSS-ID

en: Content Horizontal Position
sv_SE: Innehållets horisontella position

en: Item Layout
sv_SE: Objektlayout

en: Item Position
sv_SE: Objektposition

en: Dropdown Indicator
sv_SE: Indikator för rullgardinsmeny

en: Dropdown Effect
sv_SE: Effekt för rullgardinsmeny

en: Open On
sv_SE: Öppna vid

en: The hover effect is inactive while editing. Preview your page to see it in action.
sv_SE: Hovringseffekten är inaktivt under redigering. Förhandsgranska din sida för att se hur den fungerar.

en: Fade in
sv_SE: Tona in

en: Additional Settings
sv_SE: Ytterligare inställningar

en: Cancelled
sv_SE: Avbruten

en: Request Locked
sv_SE: Begäran låst

en: Keep Your Website’s Shine On
sv_SE: Håll din webbplats glänsande

en: Date Time Field
sv_SE: Fält för datum och tid

en: Apply to post content
sv_SE: Tillämpa till inläggsinnehåll

en: Your submission was successful.
sv_SE: Din inlämning lyckades.

en: Your submission failed because of an error.
sv_SE: Din inlämning misslyckades på grund av ett fel.

en: Your submission failed because the form is invalid.
sv_SE: Din inlämning misslyckades eftersom formuläret är ogiltigt.

en: Your submission failed because of a server error.
sv_SE: Din inlämning misslyckades på grund av ett serverfel.

en: Could not retrieve query data.
sv_SE: Kunde inte hämta frågedata.

en: Form Validation
sv_SE: Formulärvalidering

en: Browser Default
sv_SE: Webbläsarstandard

en: Form Error
sv_SE: Formulärfel

en: Server Error
sv_SE: Serverfel

en: Required Field
sv_SE: Obligatoriskt fält

en: Activate the Elementor plugin to start using all of Elementor Pro plugin’s features.
sv_SE: Aktivera tillägget Elementor för att börja använda alla funktioner för tillägget Elementor Pro.

en: Elementor Pro plugin requires installing the Elementor plugin
sv_SE: Tillägget Elementor Pro kräver att tillägget Elementor är installerat

en: Install and activate the Elementor plugin to access all the Pro features.
sv_SE: Installera och aktivera tillägget Elementor för att komma åt alla Pro-funktioner.

en: Install Now
sv_SE: Installera nu

en: Update Now
sv_SE: Uppdatera nu

en: Slides on scroll
sv_SE: Bilder vid rullning

en: Equal Height
sv_SE: Lika höjd

en: Scroll Speed
sv_SE: Rullningshastighet

en: Pause on hover
sv_SE: Pausa vid hovring

en: Pause on interaction
sv_SE: Pausa vid interaktion

en: Infinite scroll
sv_SE: Oändlig rullning

en: Offset Sides
sv_SE: Förskjutna sidor

en: Offset Width
sv_SE: Förskjuten bredd

en: Previous Arrow
sv_SE: Föregående pil

en: Orientation
sv_SE: Orientering

en: Next Arrow
sv_SE: Nästa pil

en: Icons
sv_SE: Ikoner

en: Custom Position
sv_SE: Anpassad position

en: You're not using Elementor Pro yet!
sv_SE: Du använder inte Elementor Pro än!

en: Save Changes
sv_SE: Spara ändringar

en: Would you like to save the changes you've made?
sv_SE: Vill du spara ändringarna du har gjort?

en: Discard
sv_SE: Förkasta

en: Start typing its name
sv_SE: Börja skriva dess namn

en: Leave a Note
sv_SE: Lämna en anteckning

en: Delete this reply?
sv_SE: Ta bort detta svar?

en: Delete this note?
sv_SE: Ta bort denna anteckning?

en: Deleted replies can't be recovered.
sv_SE: Borttagna svar kan inte återställas.

en: Deleted notes can't be recovered.
sv_SE: Borttagna anteckningar kan inte återställas.

en: Mark as unread
sv_SE: Markera som oläst

en: Mark as read
sv_SE: markera som läst

en: Re-open
sv_SE: Öppna igen

en: Resolve
sv_SE: Lös

en: Seen by
sv_SE: Sett av

en: Supported in "https" sites only
sv_SE: Stöds endast på ”https”-webbplatser

en: Copy Link
sv_SE: Kopiera länk

en: Type your reply. Use @ to mention...
sv_SE: Skriv ditt svar. Använd @ för att omnämna …

en: Type a note. Use @ to mention...
sv_SE: Skriv en anteckning. Använd @ för att omnämna …

en: Reply
sv_SE: Svara

en: Give access to Notes
sv_SE: Ge åtkomst till Notes

en: Can't mention them
sv_SE: Kan inte omnämna dem

en: Contact the site admin to give this person the right permissions.
sv_SE: Kontakta webbplatsens administratör för att ge denna person rätt behörigheter.

en: This person needs: (1) permission to view this post, as well as (2) access to use Notes.
sv_SE: Denna person behöver: (1) behörighet att visa detta inlägg samt (2) åtkomst för att använda Notes.

en: They need permission to view this post.
sv_SE: De behöver behörighet för att visa detta inlägg.

en: Can't find someone?
sv_SE: Kan du inte hitta någon?

en: Add them from the
sv_SE: Lägg till dem från

en: WP Dashboard
sv_SE: WP-adminpanel

en: Ask the site admin to add them
sv_SE: Be webbplatsadministratören att lägga till dem

en: Some notes are not shown.
sv_SE: Några anteckningar visas inte.

en: This page contains notes on elements that are still in draft mode.
sv_SE: Denna sida innehåller anteckningar om element som fortfarande är i utkastläge.

en: Open page in a new tab
sv_SE: Öppna sida i en ny flik

en: Share your thoughts with a Note
sv_SE: Dela dina tankar med en anteckning

en: Select an element on the page to leave a comment, ask a question, etc.
sv_SE: Välj ett element på sidan för att lämna en kommentar, ställa en fråga etc.

en: Please refresh the page and try again.
sv_SE: Uppdatera sidan och försök igen.

en: Refresh
sv_SE: Uppdatera

en: %s replies
sv_SE: %s svar

en: Current Date
sv_SE: Nuvarande datum

en: All site
sv_SE: Alla webbplatser

en: All notes
sv_SE: Alla anteckningar

en: Only yours
sv_SE: Endast dina

en: Show resolved
sv_SE: Visa löst

en: Show unread only
sv_SE: Visa endast oläst

en: (deleted user)
sv_SE: (borttagen användare)

en: Choose template
sv_SE: Välj mall

en: Login Button
sv_SE: Knapp ”Logga in”

en: Apply Button
sv_SE: Knapp ”Tillämpa”

en: Customize Dashboard
sv_SE: Anpassa adminpanel

en: You may also like...
sv_SE: Du kanske också gillar …

en: You may be interested in...
sv_SE: Du kanske är intresserad av …

en: Cross-Sells
sv_SE: Korsförsäljning

en: Note: This control will only affect screen sizes Tablet and below
sv_SE: Obs: Denna kontroll påverkar endast skärmstorlekar för surfplattor och mindre.

en: Customize empty cart
sv_SE: Anpassa tom varukorg

en: Get Popup Builder
sv_SE: Skaffa Popup Builder

en: Apply to custom Excerpt
sv_SE: Tillämpa på anpassat utdrag

en: Automatically align buttons
sv_SE: Justera knappar automatiskt

en: Create template
sv_SE: Skapa mall

en: Edit template
sv_SE: Redigera mall

en: Want to give access only to content?
sv_SE: Vill du ge åtkomst endast till innehåll?

en: Desktop (or smaller)
sv_SE: Stationär dator (eller mindre)

note: translators: 1: Link opening tag, 2: Link closing tag.
en: To edit the title of your site, go to %1$sSite Identity%2$s.
sv_SE: För att redigera rubriken för din webbplats, gå till %1$sWebbplatsidentitet%2$s.

en: Stripe Button
sv_SE: Knapp för ”Stripe”

en: Something went wrong
sv_SE: Något gick fel

note: translators: 1: Elementor's integrations settings link opening tab, 2: Link closing tag.
en: For this widget to work, you need to set your Stripe API keys in the %1$sIntegrations Settings%2$s.
sv_SE: För att denna widget ska fungera måste du ställa in dina API-nycklar för Stripe i %1$sIntegrationsinställningarna%2$s.

en: Product Name
sv_SE: Produktnamn

en: Tax Rate
sv_SE: Momssats

en: To manage these options, go to your Stripe account > Products >  Tax Rates.
sv_SE: För att hantera dessa alternativ, gå till ditt Stripe-konto > Produkter >  Momssatser.

en: These messages override Stripe's error messages.
sv_SE: Dessa meddelanden åsidosätter felmeddelanden från Stripe.

en: Use them on your live site - not while testing.
sv_SE: Använd dem på din live-webbplats – inte när du testar.

en: Stripe test environment
sv_SE: Stripe testmiljö

note: translators: 1: User display name, 2: Page name, 3: Site name.
en: %1$s mentioned you on %2$s at %3$s
sv_SE: %1$s nämnde dig på %2$s på %3$s

note: translators: 1: User display name, 2: Page name, 3: Site name.
en: %1$s replied to a note on %2$s at %3$s
sv_SE: %1$s svarade på en anteckning på %2$s på %3$s

note: translators: 1: User display name, 2: Page name, 3: Site name.
en: %1$s resolved a note on %2$s at %3$s
sv_SE: %1$s löste en anteckning på %2$s på %3$s

en: Take me there
sv_SE: Ta mig dit

en: Don't want to receive these notifications?
sv_SE: Vill du inte få dessa aviseringar?

note: translators: 1: Link opening tag, 2: Link closing tag.
en: Contact the site admin or turn off notifications for Notes in your %1$suser profile%2$s.
sv_SE: Kontakta webbplatsens administratör eller stäng av aviseringar för Notes i din %1$sanvändarprofil%2$s.

en: Elementor Logo
sv_SE: Elementor-logga

en: Permissions
sv_SE: Behörigheter

en: Allow user to access the Notes feature.
sv_SE: Tillåt användaren att komma åt Notes-funktionen.

en: Please note that this user has notes/replies in Elementor Notes feature.
sv_SE: Observera att denna användare har anteckningar/svar i Elementor Notes-funktionen.

en: Once deleted, those notes will remain and include an indication that this user was deleted. If you wish, you can manually delete this user's notes.
sv_SE: När de har tagits bort kommer dessa anteckningar att finnas kvar och innehålla en indikation på att denna användare har tagits bort. Om du vill kan du manuellt ta bort denna användares anteckningar.

en: Parent ID
sv_SE: Överordnat ID

en: Notifications
sv_SE: Aviseringar

en: Enable Elementor Notes notifications
sv_SE: Aktivera aviseringar för Elementor Notes

en: Home page
sv_SE: Startsida

en: Slide Out Right
sv_SE: Glid ut höger

en: Choose a page or add a URL
sv_SE: Välj en sida eller lägg till en URL

en: Something went wrong, please refresh the page.
sv_SE: Något gick fel, uppdatera sidan.

en: You have not entered a valid secret key for this environment, Please add a valid secret key
sv_SE: Du har inte angett en giltig hemlig nyckel för denna miljö. Lägg till en giltig hemlig nyckel

en: shipping fee
sv_SE: fraktavgift

en: These keys will serve as your default API key for all stripe implementations on your site.
sv_SE: Dessa nycklar kommer att fungera som din standard-API-nyckel för alla Stripe-implementeringar på din webbplats.

en: Test Secret key
sv_SE: Testa hemlig nyckel

en: Validate Live API Key
sv_SE: Validera Live API-nyckel

note: translators: %s: The value of min field.
en: The field value must be greater than or equal to %s.
sv_SE: Fältvärdet måste vara större än eller lika med %s.

en: The field accepts only numbers and phone characters (#, -, *, etc).
sv_SE: Fältet accepterar endast siffror och telefontecken (#, -, *, etc.).

en: The field should be in HH:MM format.
sv_SE: Fältet ska vara i formatet HH:MM.

en: What is a loop?
sv_SE: Vad är en loop?

en: A Loop is a layout you can customize to display recurring dynamic content - like listings, posts, portfolios, products, , etc.
sv_SE: En loop är en layout som du kan anpassa för att visa återkommande dynamiskt innehåll – som listor, inlägg, portföljer, produkter, etc.

en: Start by creating a master item. All the other instances in the grid will match this design. Then go back to the widget in the editor panel and assign both a template and a source of content. Your grid should populate automatically.
sv_SE: Börja med att skapa ett huvudobjekt. Alla andra instanser i rutnätet kommer att matcha denna design. Gå sedan tillbaka till widgeten i redigeringspanelen och tilldela både en mall och en innehållskälla. Ditt rutnät bör fyllas i automatiskt.

en: Recommended
sv_SE: Rekommenderad

en: Source Type
sv_SE: Källtyp

en: This affects the types of widgets and templates you can use for your master item.
sv_SE: Detta påverkar vilka typer av widgetar och mallar du kan använda för ditt huvudobjekt.

en: Preview a specific post or item
sv_SE: Förhandsgranska ett specifikt inlägg eller objekt

en: Add New Loop Template
sv_SE: Lägg till ny loopmall

en: Choose source type
sv_SE: Välj källtyp

en: Loop Grid starts with a template.
sv_SE: Loop-rutnät börjar med en mall.

en: Either choose an existing template or create a new one and use it as the main item for your loop.
sv_SE: Välj antingen en befintlig mall eller skapa en ny och använd den som huvudobjekt för din loop.

en: Create a template
sv_SE: Skapa en mall

en: Choose template type
sv_SE: Välj malltyp

en: Choose a template
sv_SE: Välj en mall

en: Items Per Page
sv_SE: Objekt per sida

en: Gap between columns
sv_SE: Mellanrum mellan kolumner

en: Gap between rows
sv_SE: Mellanrum mellan rader

en: Loop Grid
sv_SE: Loop-rutnät

en: Notes
sv_SE: Anteckningar

en: Go to WP Dashboard
sv_SE: Gå till WP-adminpanel

en: View Site
sv_SE: Visa webbplats

en: You are not autorized to view this Note. Please contact your admin.
sv_SE: Du är inte auktoriserad att svisa denna anteckning. Kontakta din administratör.

en: Check license status
sv_SE: Kontrollera licenstatus

note: translators: 1: Bold text opening tag, 2: Bold text closing tag, 3: Link opening tag, 4: Link closing tag.
en: %1$sYour Elementor Pro license has expired.%2$s Want to keep creating secure and high-performing websites? Renew your subscription to regain access to all of the Elementor Pro widgets, templates, updates & more. %3$sRenew now%4$s
sv_SE: %1$sDin Elementor Pro-licens har löpt ut.%2$s Vill du fortsätta skapa säkra och högpresterande webbplatser? Förnya din prenumeration för att återfå åtkomst till alla Elementor Pro-widgetar, mallar, uppdateringar och mer. %3$sFörnya nu%4$s

en: Add Your Custom Fonts
sv_SE: Lägg till dina anpassade typsnitt

en: Add Your Custom Icons
sv_SE: Lägg till dina anpassade ikoner

en: Don't rely solely on the FontAwesome icons everyone else is using! Differentiate your website and your style with custom icons you can upload from your favorite icons source.
sv_SE: Lita inte enbart på FontAwesome-ikonerna som alla andra använder! Differentiera din webbplats och din stil med anpassade ikoner som du kan ladda upp från din favoritikonkälla.

en: You need an active Elementor Pro license
sv_SE: Du måste ha en aktiv Elementor Pro-licens

en: Your Elementor Pro license is inactive. To access premium Elementor widgets, templates, support & plugin updates activate your Pro license.
sv_SE: Din Elementor Pro-licens är inaktiv. För att komma åt premium Elementor-widgetar, mallar, support och uppdateringar för tillägget, aktivera din Pro-licens.

en: Renew now
sv_SE: Förnya nu

en: Renew to unlock all Elementor Pro features
sv_SE: Förnya för att låsa upp alla Elementor Pro-funktioner

en: Already renewed?
sv_SE: Redan förnyat?

en: Reload Editor
sv_SE: Ladda om redigerare

note: translators: %s: Widget title.
en: %s Widget
sv_SE: %s-widget

note: translators: %s: Widget title.
en: Renew your Elementor Pro subscription to get %s and dozens more Pro widgets to expand your web-creation toolbox.
sv_SE: Förnya din Elementor Pro-prenumeration för att få %s och dussintals fler Pro-widgetar för att utöka din verktygslåda för webbskapande.

note: translators: %s: Widget title.
en: Use %s widget and dozens more pro features to extend your toolbox and build sites faster and better.
sv_SE: Använd %s-widget och dussintals fler pro-funktioner för att utöka din verktygslåda och bygg webbplatser snabbare och bättre.

en: You need at least one WooCommerce order to preview the order here.
sv_SE: Du behöver minst en WooCommerce-beställning för att förhandsgranska beställningen här.

en: Want to save this as your purchase summary page?
sv_SE: Vill du spara denna som din sida för ”Sammanfattning för köp”?

en: Changes you make here will override your WooCommerce default purchase summary page.
sv_SE: Ändringar du gör här kommer att åsidosätta din WooCommerce standardsida för ”Sammanfattning för köp”.

en: You've updated your summary page.
sv_SE: Du har uppdaterat din sida för ”Sammanfattning”.

en: <h3>Set up a purchase summary page</h3><br>This page shows payment and order details. To set one up, go to Site Settings.
sv_SE: <h3>Ställ in en sida för ”Sammanfattning för köp”</h3><br>Denna sida visar betalnings- och beställningsdetaljer. För att ställa in en, gå till webbplatsinställningar.

en: <h3>Sorry, something went wrong.</h3><br>To define a purchase summary page for your site, head over to Site Settings.
sv_SE: <h3>Något gick fel.</h3><br>För att definiera en sida för ”Sammanfattning för köp” för din webbplats, gå till webbplatsinställningar.

en: %d submission moved to Trash. | %d submissions moved to Trash.
sv_SE[0]: %d inlämning flyttades till papperskorgen.
sv_SE[1]: %d inlämningar flyttades till papperskorgen.

en: %d submission permanently deleted. | %d submissions permanently deleted.
sv_SE[0]: %d inlämning togs bort permanent.
sv_SE[1]: %d inlämningar togs bort permanent.

en: Submission has been successfully updated. | %d submissions have been successfully updated.
sv_SE[0]: Inlämningen har uppdaterats.
sv_SE[1]: %d inlämningar har uppdaterats.

en: %d submission restored from Trash. | %d submissions restored from Trash.
sv_SE[0]: %d inlämning återställd från papperskorgen.
sv_SE[1]: %d inlämningar återställda från papperskorgen.

en: Account Title
sv_SE: Kontorubrik

en: (unavailable)
sv_SE: (inte tillgänglig)

en: Preview Page Transition
sv_SE: Förhandsgranska sidövergång

en: Page Transitions
sv_SE: Sidövergångar

en: This is the page color behind your loading animation
sv_SE: Detta är sidfärgen bakom din laddningsanimering

en: Fade In Down
sv_SE: Tona in ner

en: Fade In Right
sv_SE: Tona in höger

en: Fade In Up
sv_SE: Tona in upp

en: Fade In Left
sv_SE: Tona in vänster

en: Fade Out Down
sv_SE: Tona ut ner

en: Fade Out Up
sv_SE: Tona ut upp

en: Fade Out Left
sv_SE: Tona ut vänster

en: Preloader
sv_SE: Förhandsladdning

en: Circle Dashed
sv_SE: Cirkel streckad

en: Bouncing Dots
sv_SE: Studsande prickar

en: Pulsing Dots
sv_SE: Pulserande prickar

en: Pulse
sv_SE: Pulsera

en: Overlap
sv_SE: Överlappning

en: Progress Bar
sv_SE: Förloppsindikator

en: Two Way Progress Bar
sv_SE: Tvåvägs förloppsindikator

en: Spinning
sv_SE: Snurrar

en: Bounce
sv_SE: Studsa

en: Rubber Band
sv_SE: Gummiband

en: Shake
sv_SE: Skaka

en: Head Shake
sv_SE: Skaka på huvudet

en: Swing
sv_SE: Gunga

en: Wobble
sv_SE: Vobbla

note: translators: 1: Link opening tag, 2: Link closing tag.
en: For visitors from the EU, Facebook widgets will only work for site visitors if they have logged into Facebook and consented to cookies. %1$sLearn more%2$s
sv_SE: För besökare från EU kommer Facebook-widgetar endast att fungera för webbplatsbesökare om de har loggat in på Facebook och samtyckt till cookies. %1$sLär dig mer%2$s

en: This is how an error notice would look.
sv_SE: Så här skulle ett felmeddelande se ut.

en: Here's a link
sv_SE: Här är en länk

en: Purchase Summary
sv_SE: Köpsammanfattning

en: Notices
sv_SE: Notiser

en: Here's where you can customize how notices form WooCommerce will appear for your customers
sv_SE: Här kan du anpassa hur notiser från WooCommerce kommer att visas för dina kunder

en: Notice Type
sv_SE: Notistyp

en: Error Notices
sv_SE: Felnotis

en: Message Notices
sv_SE: Meddelandenotiser

en: Info Notices
sv_SE: Informationsnotiser

en: Notice Text
sv_SE: Notistext

en: Notice Box
sv_SE: Notisruta

en: Forms
sv_SE: Formulär

en: WooCommerce Notices
sv_SE: WooCommerce-notiser

en: Drop this widget anywhere on the page or template where you want notices to appear.
sv_SE: Släpp denna widget var som helst på sidan eller mallen där du vill att notiser ska visas.

note: translators: 1: Link opening tag, 2: Link closing tag.
en: To change the design of your notices, go to your %1$sWooCommerce Settings%2$s
sv_SE: För att ändra designen på dina notiser, gå till dina %1$sWooCommerce-inställningar%2$s

en: This is an example of a WooCommerce notice. (You won't see this while previewing your site.)
sv_SE: Detta är ett exempel på en WooCommerce-notis. (Du kommer inte att se detta när du förhandsgranskar din webbplats.)

en: Confirmation Message
sv_SE: Bekräftelsemeddelande

en: Thank You. Your order has been received.
sv_SE: Tack. Din beställning har mottagits.

en: Payment Details
sv_SE: Betalningsdetaljer

en: Order Number:
sv_SE: Beställningsnummer:

en: Date:
sv_SE: Datum:

en: Order Date:
sv_SE: Beställningsdatum:

en: Order Email:
sv_SE: E-post för beställning:

en: Total
sv_SE: Totalt

en: Payment Method:
sv_SE: Betalningsmetod:

en: Bank Details
sv_SE: Bankdetaljer

en: Our Bank Details
sv_SE:  Våra bankuppgifter

en: Preview order with
sv_SE: Förhandsgranska beställning med

en: Order ID
sv_SE: Betställnings-ID

en: Note: To find an order ID, go to the WP dashboard: WooCommerce > Orders
sv_SE: Obs: För att hitta ett beställnings-ID, gå till WP-adminpanelen: WooCommerce > Beställningar

en: Logout
sv_SE: Logga ut

en: Section Titles
sv_SE: Sektionsrubriker

en: General Text
sv_SE: Allmän text

en: Login Messages
sv_SE: Inloggningsmeddelanden

en: Order Details
sv_SE: Beställningsdetaljer

en: Error:
sv_SE: Fel:

en: Edit Conditions
sv_SE: Redigera villkor

en: No Templates found. Want to create one?
sv_SE: Inga mallar hittades. Vill du skapa en?

en: Go Back
sv_SE: Gå tillbaka

en: Start customizing every part of your site
sv_SE: Börja anpassa varje del av din webbplats

en: Not Found
sv_SE: Hittades inte

en: Import template
sv_SE: Importera mall

en: Where do you want to display your template?
sv_SE: Var vill du visa din mall?

en: Set the conditions that determine where your template is used throughout your site.
sv_SE: Ställ in villkoren som avgör var din mall används på hela din webbplats.

en: Your template was imported
sv_SE: Din mall importerades

en: Import Template To Your Library
sv_SE: Importera mall till ditt bibliotek

en: Drag & Drop your .JSON or .zip template file
sv_SE: Dra och släpp din .JSON- eller .zip-mallfil

en: or
sv_SE: eller

en: Your Site's Global Parts
sv_SE: Din webbplats globala delar

en: Move Item To Trash
sv_SE: Flytta objekt till papperskorgen

en: Are you sure you want to move this item to trash:
sv_SE: Är du säker på att du vill flytta detta objekt till papperskorgen:

en: Move to Trash
sv_SE: Flytta till papperskorgen

en: Rename Site Part
sv_SE: Ändra namn på webbplatsdel

en: Change
sv_SE: Ändra

en: Export
sv_SE: Exportera

en: Rename
sv_SE: Ändra namn

en: import
sv_SE: importera

en: Theme Builder could not be loaded
sv_SE: Temabyggare kunde inte laddas

en: Switch to table view
sv_SE: Byt till tabellvy

en: Manage and create all of your custom code here.<br />Organize all of your custom code and incorporate code snippets in your site. Add tracking codes, meta titles, and other scripts. Set display conditions, locations, and priority all from one place.
sv_SE: Hantera och skapa all din anpassade kod här.<br />Organisera all din anpassade kod och integrera kodblock på din webbplats. Lägg till spårningskoder, metarubriker och andra skript. Ställ in visningsvillkor, platser och prioritet allt från ett ställe.

en: Learn more
sv_SE: Lär dig mer

en: Where Do You Want to Display Your Code?
sv_SE: Var vill du visa din kod?

en: Set the conditions that determine where your code snippet is used throughout your site.
sv_SE: Ställ in villkoren som avgör var ditt kodblock används på hela din webbplats.

en: For example, choose 'Entire Site' to display the code snippet across your site.
sv_SE: Välj till exempel ”Hela webbplatsen” för att visa kodblocket på din webbplats.

en: Want to save this as your checkout page?
sv_SE: Vill du spara denna som din sida för ”Kassa”?

en: Changes you make here will override your existing WooCommerce settings.
sv_SE: Ändringar du gör här kommer att åsidosätta dina befintliga WooCommerce-inställningar.

en: You've updated your checkout page.
sv_SE: Du har uppdaterat din sida för ”Kassa”.

en: <h3>Set up a checkout page</h3><br>Without a checkout page, visitors can't complete transactions on your site. To set one up, go to Site Settings.
sv_SE: <h3>Ställ in en sida för ”Kassa”</h3><br>Utan en sida för ”Kassa” kan besökare kan inte slutföra transaktioner på din webbplats. För att ställa in en, gå till webbplatsinställningar.

en: <h3>Sorry, something went wrong.</h3><br>To define a checkout page for your site, head over to Site Settings.
sv_SE: <h3>Något gick fel.</h3><br>För att definiera en sida för ”Kassa” för din webbplats, gå till webbplatsinställningar.

en: Want to save this as your cart page?
sv_SE: Vill du spara denna som din sida för ”Varukorg”?

en: You've updated your cart page.
sv_SE: Du har uppdaterat din sida för ”Varukorg”.

en: <h3>Set up a cart page</h3><br>The cart page shows an order summary. To set one up, go to Site Settings.
sv_SE: <h3>Ställ in en sida för ”Varukorg”</h3><br>Sidan för ”Varukorg” visar en sammanfattning av beställning. För att ställa in en, gå till webbplatsinställningar.

en: <h3>Sorry, something went wrong.</h3><br>To define a cart page for your site, head over to Site Settings.
sv_SE: <h3>Något gick fel.</h3><br>För att definiera en sida för ”Varukorg” för din webbplats, gå till webbplatsinställningar.

en: Want to save this as your my account page?
sv_SE: Vill du spara denna som din sida för ”Mitt konto”?

en: You've updated your my account page.
sv_SE: Du har uppdaterat din sida ”Mitt konto”.

en: <h3>Set up a My Account page</h3><br>Without it, customers can't update their billing details, review past orders, etc. To set up My Account, go to Site Settings.
sv_SE: <h3>Ställ in en sida ”Mitt konto</h3><br>Utan den kan kunder inte uppdatera sina faktureringsuppgifter, granska tidigare beställningar etc. För att ställa in ”Mitt konto”, gå till webbplatsinställningar.

en: <h3>Sorry, something went wrong.</h3><br>To define a my account page for your site, head over to Site Settings.
sv_SE: <h3>Något gick fel.</h3><br>För att definiera en sida för ”Mitt konto” för din webbplats, gå till webbplatsinställningar.

en: No thanks
sv_SE: Nej tack

en: Select bulk action
sv_SE: Välj massåtgärd

en: Bulk actions
sv_SE: Massåtgärder

en: All Time
sv_SE: Sedan starten

en: Today
sv_SE: Idag

en: Yesterday
sv_SE: Igår

en: Last 7 days
sv_SE: Senaste 7 dagarna

en: Last 30 days
sv_SE: Senaste 30 dagarna

en: Start Date
sv_SE: Startdatum

en: End Date
sv_SE: Slutdatum

en: Export All to CSV
sv_SE: Exportera allt till CSV

en: Export Filtered to CSV
sv_SE: Exportera filtrerad till CSV

en: Export Selected to CSV
sv_SE: Exportera vald till CSV

en: Click to Cancel
sv_SE: Klicka för att avbryta

en: Actions Log
sv_SE: Åtgärdslogg

en: No form actions.
sv_SE: Inga formuläråtgärder.

en: Undo
sv_SE: Ångra

en: Dismiss this notice.
sv_SE: Avfärda denna notis.

en: items
sv_SE: artiklar

en: of
sv_SE: av

en: All Pages
sv_SE: Alla sidor

en: Filter by Page
sv_SE: Filtrera efter sida

en: Search...
sv_SE: Sök …

en: Show more details
sv_SE: Visa mer detaljer

en: Something went wrong, please try again later.
sv_SE: Något gick fel, försök igen senare.

en: Action completed successfully.
sv_SE: Åtgärd slutfördes.

en: Action failed to run, please check your integration.
sv_SE: Åtgärd misslyckades att köras, kontrollera din integration.

en: Restore
sv_SE: Återställ

en: Delete Permanently
sv_SE: Ta bort permanent

en: Mark as Read
sv_SE: Markera som läst

en: Mark as Unread
sv_SE: Markera som oläst

en: Main
sv_SE: Huvud

en: Actions Status
sv_SE: Åtgärdsstatus

en: Submission Date
sv_SE: Inlämningsdatum

en: All Forms
sv_SE: Alla formulär

en: Filter by form
sv_SE: Filtrera efter formulär

en: Filter by date
sv_SE: Filtrera efter datum

en: No submissions found.
sv_SE: Inga inlämningar hittades.

en: Submission
sv_SE: Inlämning

en: Page:
sv_SE: Sida:

en: Create Date:
sv_SE: Skapat datum:

en: Update Date:
sv_SE: Uppdateringsdatum:

en: User Name:
sv_SE: Användarnamn:

en: User IP:
sv_SE: Användar-IP:

en: User Agent:
sv_SE: Användaragent:

en: Links
sv_SE: Länkar

en: Radio Buttons
sv_SE: Radioknappar

en: Product Link
sv_SE: Produktlänk

en: Dividers
sv_SE: Avdelare

en: Remove icon
sv_SE: Ta bort ikon

en: Titles & Totals
sv_SE: Rubriker och totalt

en: Customize
sv_SE: Anpassa

en: Select sections of the cart to customize:
sv_SE: Välj sektioner av varukorgen att anpassa:

en: Customize: Order Summary
sv_SE: Anpassa: Sammanfattning av beställning

en: Customize: Totals
sv_SE: Anpassa: totalt

en: Customize: Coupon
sv_SE: Anpassa: rabattkod

en: Coupon code
sv_SE: Rabattkod

en: The Order Summary and Payment sections will remain in place while scrolling.
sv_SE: Beställningssammanfattningen och betalningssektionerna kommer att förbli på plats vid rullning.

en: Billing and Shipping Details
sv_SE: Fakturerings- och fraktdetaljer

en: Billing Details
sv_SE: Faktureringsdetaljer

en: Note: This content cannot be changed due to local regulations.
sv_SE: Obs: Detta innehåll kan inte ändras på grund av lokala bestämmelser.

en: Note: This label and placeholder are taken from the Billing section. You can change it there.
sv_SE: Obs: Denna etikett och platshållare är hämtade från sektionen ”Fakturering”. Du kan ändra det där.

en: Form Items
sv_SE: Formulärobjekt

en: Order Notes
sv_SE: Beställningsanteckningar

en: Notes about your order, e.g. special notes for delivery.
sv_SE: Anteckningar om din beställning, t.ex. särskilda anteckningar för leverans.

en: Your Order
sv_SE: Din beställning

en: Payment
sv_SE: Betalning

en: I have read and agree to the website
sv_SE: Jag har läst och godkänner webbplatsens

en: Link Text
sv_SE: Länktext

en: terms and conditions
sv_SE: Villkor

en: Purchase Button
sv_SE: Köpknapp

en: Secondary Titles
sv_SE: Sekundära rubriker

en: Checkboxes
sv_SE: Kryssrutor

en: Returning Customer
sv_SE: Återkommande kund

en: Shipping Address
sv_SE: Leveransadress

en: Select sections of the checkout to customize:
sv_SE: Välj sektioner av kassan att anpassa:

en: Customize: Returning Customer
sv_SE: Anpassa: återkommande kund

en: Secondary Title
sv_SE: Sekundär rubrik

en: Customize: Billing Details
sv_SE: Anpassa: faktureringsdetaljer

en: Customize: Additional Information
sv_SE: Anpassa: ytterligare information

en: Radio Button
sv_SE: Radioknapp

en: Customize: Payment
sv_SE: Anpassa: betalning

en: Info Box
sv_SE: Inforuta

en: Returning customer?
sv_SE: Återkommande kund?

en: Click here to login
sv_SE: Klicka här för att logga in

en: Shipping Details
sv_SE: Leveransdetaljer

en: Ship to a different address?
sv_SE: Skicka till en annan adress?

en: Create an Account
sv_SE: Skapa ett konto

en: Create an account?
sv_SE: Skapa ett konto?

en: Have a coupon?
sv_SE: Har du en rabattkod?

en: Click here to enter your coupon code
sv_SE: Klicka här för att ange din rabattkod

en: Customize: Shipping Address
sv_SE: Anpassa: leveransadress

en: Company Name
sv_SE: Företagsnamn

en: Country / Region
sv_SE: Land/region

en: Street Address
sv_SE: Gatuadress

en: Post Code
sv_SE: Postnummer

en: Town / City
sv_SE: Stad/ort

en: State
sv_SE: Delstat

en: Phone
sv_SE: Telefon

en: Email Address
sv_SE: E-postadress

en: If you have shopped with us before, please enter your details below. If you are a new customer, please proceed to the Billing section.
sv_SE: Om du har handlat hos oss tidigare, ange dina detaljer nedan. Om du är en ny kund, gå vidare till sektionen ”Fakturering”.

en: Remember me
sv_SE: Kom ihåg mig

en: If you have a coupon code, please apply it below.
sv_SE: Om du har en rabattkod, tillämpa den nedan.

en: Cart Type
sv_SE: Typ av varukorg

en: Side Cart
sv_SE: Varukorg på sida

en: Mini Cart
sv_SE: Minivarukorg

en: Open Cart
sv_SE: Öppna varukorg

en: Cart Position
sv_SE: Varukorgens position

en: Close Cart
sv_SE: Stäng varukorg

en: Close Icon
sv_SE: Stäng ikon

en: Remove Item
sv_SE: Ta bort artikel

en: Price and Quantity
sv_SE: Pris och antal

en: Automatically Open Cart
sv_SE: Öppna varukorg automatiskt

en: Open the cart every time an item is added.
sv_SE: Öppna varukorgen varje gång en artikel läggs till.

en: Automatically Update Cart
sv_SE: Uppdatera varukorg automatiskt

en: Updates to the cart (e.g., a removed item) via Ajax. The cart will update without refreshing the whole page.
sv_SE: Uppdateringar till varukorgen (t.ex. en borttagen artikel) via Ajax. Varukorgen kommer att uppdateras utan att hela sidan uppdateras.

en: Divider Style
sv_SE: Stil för avdelare

en: Empty Cart Message Color
sv_SE: Färg på meddelande för ”Tom varukorg”

en: Tabs Position
sv_SE: Flikarnas position

en: Tab Name
sv_SE: Fliknamn

en: Dashboard
sv_SE: Adminpanel

en: Orders
sv_SE: Beställningar

en: Downloads
sv_SE: Nedladdningar

en: Addresses
sv_SE: Adresser

en: Account Details
sv_SE: Kontouppgifter

note: translators: 1: Bold text opening tag, 2: Bold text closing tag.
en: %1$sError:%2$s The nonce security check didn’t pass. Please reload the page and try again. You may want to try clearing your browser cache as a last attempt.
sv_SE: %1$sFel:%2$s Säkerhetskontrollen av engångskod godkändes inte. Ladda om sidan och försök igen. Du kan försöka rensa webbläsarens cache som ett sista försök.

en: Select a date
sv_SE: Välj ett datum

en: Terms & Conditions
sv_SE: Användarvillkor

en: Note: Changes you make here will also be reflected in the WooCommerce settings on your WP dashboard
sv_SE: Obs: Ändringar du gör här kommer också att återspeglas i WooCommerce-inställningarna på din WP-adminpanel

en: Two columns
sv_SE: Två kolumner

en: One column
sv_SE: En kolumn

en: Sticky Right Column
sv_SE: Klistra höger kolumn

en: This option will allow the right column (e.g, Cart Totals) to be sticky while scrolling.
sv_SE: Detta alternativ gör att den högra kolumnen (t.ex. varukorgens totalsumma) blir klistrad vid rullning.

en: Order Summary
sv_SE: Sammanfattning av beställning

en: Update Cart Button
sv_SE: Knapp för ”Uppdatera varukorg”

en: Update Cart
sv_SE: Uppdatera varukorg

en: Coupon
sv_SE: Rabattkod

en: Apply Coupon Button
sv_SE: Knapp för ”Tillämpa rabattkod”

en: Apply coupon
sv_SE: Tillämpa rabattkod

en: Totals
sv_SE: Totalt

en: Section Title
sv_SE: Rubrik för sektion

en: Cart Totals
sv_SE: Varukorg totalt

en: Update Shipping Button
sv_SE: Knapp ”Uppdatera leverans”

en: Update
sv_SE: Uppdatera

en: Checkout Button
sv_SE: Knapp för ”Betala”

en: Proceed to Checkout
sv_SE: Fortsätt till kassan

en: Update Cart Automatically
sv_SE: Uppdatera varukorg automatiskt

en: Changes to the cart will update automatically.
sv_SE: Ändringar i varukorgen kommer att uppdateras automatiskt.

en: Titles
sv_SE: Rubriker

en: Descriptions
sv_SE: Beskrivningar

note: translators: 1: Link opening tag, 2: Link closing tag.
en: Log in to %1$syour account%2$s to get your license key.
sv_SE: Logga in på %1$sditt konto%2$s för att få din licensnyckel.

note: translators: 1: Link opening tag, 2: Link closing tag.
en: If you don't yet have a license key, %1$sget Elementor Pro now%2$s.
sv_SE: Om du ännu inte har en licensnyckel, %1$sskaffa Elementor Pro nu%2$s.

note: translators: 1: Bold text opening tag, 2: Bold text closing tag, 3: Link opening tag, 4: Link closing tag.
en: %1$sYou have no more activations left.%2$s %3$sPlease upgrade to a more advanced license%4$s (you'll only need to cover the difference).
sv_SE: %1$sDu har inga fler aktiveringar kvar.%2$s %3$sUppgradera till en mer avancerad licens%4$s (du behöver bara betala mellanskillnaden).

en: Your trial has expired
sv_SE: Din provperiod har löpt ut

en: Want to continue using Pro to build your website? Choose the plan that's right for you!
sv_SE: Vill du fortsätta använda Pro för att bygga din webbplats? Välj det paket som passar dig!

en: Go Pro
sv_SE: Skaffa Pro

note: translators: %s: Days left to trial expiration.
en: Your trial expires in %s
sv_SE: Din provperiod löper ut om %s

en: Find the plan that matches your needs and enjoy Pro widgets, templates, and support for a whole year.
sv_SE: Hitta paketet som matchar dina behov och njut av Pro-widgetar, mallar och support under ett helt år.

en: Choose your plan
sv_SE: Välj ditt paket

note: translators: %s: Body opening tag.
en: %s - Start
sv_SE: %s – Start

note: translators: %s: Body closing tag.
en: %s - End
sv_SE: %s – Slut

en: Always load jQuery
sv_SE: Ladda alltid jQuery

en: If your snippet includes jQuery, this will ensure it will work for all visitors. It may have a minor impact on loading speed.
sv_SE: Om ditt kodblock inkluderar jQuery kommer detta att säkerställa att det fungerar för alla besökare. Det kan ha en mindre påverkan på hastigheten för inläsning.

en: Learn more about adding custom code
sv_SE: Lär dig mer om att lägga till anpassad kod

note: translators: 1: Link opening tag, 2: Link closing tag.
en: To integrate with our forms you need an %1$sAPI Key%2$s.
sv_SE: För att integrera med våra formulär behöver du en %1$sAPI-nyckel%2$s.

note: translators: 1: Integration label, 2: Link opening tag, 3: Link closing tag.
en: Set your %1$s in the %2$sIntegrations Settings%3$s.
sv_SE: Ställ in din %1$s i %2$sintegrationsinställningarna%3$s.

note: translators: 1: Integration label, 2: Link opening tag, 3: Link closing tag.
en: You are using %1$s set in the %2$sIntegrations Settings%3$s.
sv_SE: Du använder %1$s inställd i %2$sintegrationsinställningarna%3$s.

note: translators: 1: User display name, 2: Link opening tag, 3: Link closing tag.
en: You are Logged in as %1$s (%2$sLogout%3$s)
sv_SE: Du är inloggad som %1$s (%2$sLogga ut%3$s)

note: translators: 1: Link opening tag, 2: Link closing tag.
en: Go to the %1$sMenus screen%2$s to manage your menus.
sv_SE: Gå till %1$smenyskärmen%2$s för att hantera dina menyer.

note: translators: 1: Link opening tag, 2: Link closing tag.
en: Go to the %1$sMenus screen%2$s to create one.
sv_SE: Gå till %1$smenyskärmen%2$s för att skapa en.

en: Document doesn't exist
sv_SE: Dokument finns inte

en: Posts widget doesn't exist
sv_SE: Inläggswidget finns inte

en: Success
sv_SE: Lyckades

en: Warning
sv_SE: Varning

en: Danger
sv_SE: Fara

en: No More Posts Message
sv_SE: Meddelande för ”Inga fler inlägg”

en: Spinner Color
sv_SE: Färg för snurra

en: Spinner
sv_SE: Snurra

en: Load More
sv_SE: Ladda mer

en: No more posts message
sv_SE: Meddelande för ”Inga fler inlägg”

en: No more posts to show
sv_SE: Inga fler inlägg att visa

en: Load on Click
sv_SE: Ladda vid klick

en: Infinite Scroll
sv_SE: Oändlig rullning

en: Progress Tracker
sv_SE: Förloppsspårare

en: Tracker Type
sv_SE: Typ av spårare

en: Circular
sv_SE: Cirkulär

en: Progress relative to
sv_SE: Förlopp relativt till

en: Add the CSS ID or Class of a specific element on this page to track its progress separately
sv_SE: Lägg till CSS-ID eller klass för ett specifikt element på denna sida för att spåra dess förlopp separat

en: Note: You can only track progress relative to Post Content on a single post template.
sv_SE: Obs: Du kan bara spåra förlopp relativt till inläggsinnehåll på en enskild inläggsmall.

en: Percentage Position
sv_SE: Procentens position

en: Tracker
sv_SE: Spårare

en: Progress Indicator
sv_SE: Förloppsindikator

en: Progress Color
sv_SE: Förloppsfärg

en: Tracker Background
sv_SE: Spårarens bakgrund

en: Learn More
sv_SE: Lär dig mer

en: Always
sv_SE: Alltid

note: translators: 1: Setting Page Link opening tag, 2: Link closing tag.
en: Set your Facebook App ID in the %1$sIntegrations Settings%2$s
sv_SE: Ställ in ditt Facebook app-ID i %1$sintegrationsinställningarna%2$s

note: translators: 1: App ID, 2: Setting Page Link opening tag, 3: Link closing tag.
en: You are connected to Facebook App %1$s, %2$sChange App%3$s
sv_SE: Du är ansluten till Facebook-app %1$s, %2$sändra app%3$s

note: translators: 1: Link opening tag, 2: Link closing tag.
en: Remember to add the domain to your %1$sApp Domains%2$s
sv_SE: Kom ihåg att lägga till domänen till dina %1$sapp-domäner%2$s

en: Loader Color
sv_SE: Laddarens färg

note: translators: 1: Comment author link, 2: Span open tag, 3: Span closing tag.
en: %1$s %2$ssays:%3$s
sv_SE: %1$s %2$ssäger:%3$s

en: Heads up! You are using a free trial. Want to enjoy Pro widgets & templates for a whole year?
sv_SE: Se upp! Du använder en gratis provperiod. Vill du njuta av Pro-widgetar och mallar under ett helt år?

en: Go Pro now
sv_SE: Skaffa Pro nu

en: Your trial has expired. Miss your favorite Elementor Pro features?
sv_SE: Din provperiod har löpt ut. Saknar du dina favoritfunktioner i Elementor Pro?

en: Upgrade now
sv_SE: Uppgradera nu

en: Activate Now
sv_SE: Aktivera nu

note: translators: %s: Discount percent.
en: Renew your license today, and get an exclusive, time-limited %s discount.
sv_SE: Förnya din licens idag och få en exklusiv, tidsbegränsad %s rabatt.

en: Default to New Theme Builder
sv_SE: Standard till ny temabyggare

en: Elementor Pro Data Updater
sv_SE: Elementor Pro datauppdatering

en: Horizontal Orientation
sv_SE: Horisontell orientering

en: Vertical Orientation
sv_SE: Vertikal orientering

en: Custom Tooltip Properties
sv_SE: Anpassade egenskaper för inforuta

en: Text Wrap
sv_SE: Textomslutning

en: Expand
sv_SE: Expandera

en: Tooltip
sv_SE: Inforuta

en: Click
sv_SE: Klick

en: Fade In/Out
sv_SE: Tona in/ut

en: Fade Grow
sv_SE: Tona ökande

en: Fade By Direction
sv_SE: Tona efter riktning

en: Slide By Direction
sv_SE: Glid efter riktning

en: Enter your image caption
sv_SE: Ange din bildtext

en: Box Color
sv_SE: Rutans färg

en: Footers
sv_SE: Sidfötter

en: Headers
sv_SE: Sidhuvuden

en: Sections
sv_SE: Sektioner

en: Singles
sv_SE: Enskilda

en: Single Pages
sv_SE: Enskilda sidor

en: Single Posts
sv_SE: Enskilda inlägg

en: Video Playlist
sv_SE: Videospellista

en: Playlist
sv_SE: Spellista

en: Playlist Name
sv_SE: Namn på spellista

en: Self Hosted
sv_SE: Egen server eller webbhotell

en: Paste URL
sv_SE: Klistra in URL

en: Get Video Data
sv_SE: Hämta videodata

en: Choose File
sv_SE: Välj fil

en: Add Your Text Here
sv_SE: Lägg till din text här

en: Thumbnail
sv_SE: Miniatyr

en: Contents Tabs
sv_SE: Innehållsflikar

en: Tab #1
sv_SE: Flik #1

en: Add some content for each one of your videos, like a description, transcript or external links.To add, remove or edit tab names, go to Tabs.
sv_SE: Lägg till lite innehåll för var och en av dina videoklipp, till exempel en beskrivning, transkript eller externa länkar. För att lägga till, ta bort eller redigera fliknamn, gå till flikar.

en: Tab #2
sv_SE: Flik #2

en: Sample Video
sv_SE: Exempelvideo

en: Tab 1 Name
sv_SE: Namn flik 1

en: Tab 2 Name
sv_SE: Namn flik 2

en: Collapsible
sv_SE: Minimerbar

en: Read More Label
sv_SE: Etikett för ”Läs mer”

en: Show More
sv_SE: Visa mer

en: Read Less Label
sv_SE: Etikett för ”Visa mindre”

en: Show Less
sv_SE: Visa mindre

en: Image Overlay
sv_SE: Bildöverlägg

en: On Load
sv_SE: Vid laddning

en: Video Count
sv_SE: Antal videoklipp

en: Top Bar
sv_SE: Topplist

en: Videos
sv_SE: Videoklipp

en: Border Type
sv_SE: Ramtyp

en: Play Video
sv_SE: Spela video

en: Products Archives
sv_SE: Produktarkiv

en: Single Products
sv_SE: Enskilda produkter

en: Global Widgets
sv_SE: Globala widgetar

en: Custom Hotspot Size
sv_SE: Anpassad storlek för hotspot

en: Set custom Hotspot size that will only affect this specific hotspot.
sv_SE: Ställ in anpassad storlek på hotspot som endast påverkar denna specifika hotspot.

en: Tooltip Content
sv_SE: Inforutans innehåll

en: Add Your Tooltip Text Here
sv_SE: Lägg till din text för inforuta här

[ctx: Currency]
en: Pound Sterling
sv_SE: Brittiskt pund

[ctx: Currency]
en: Ruble
sv_SE: Rubel

[ctx: Currency]
en: Rupee
sv_SE: Rupie

[ctx: Currency]
en: Rupee (Indian)
sv_SE: Rupie (indisk)

en: Custom (Advanced)
sv_SE: Anpassad (avancerad)

en: PayPal Account
sv_SE: PayPal-konto

en: Transactions made through your PayPal button will be registered under this account.
sv_SE: Transaktioner som görs via din PayPal-knapp kommer att registreras under detta konto.

en: SDK Token
sv_SE: SDK-token

en: Sandbox Email Account
sv_SE: Sandbox e-postkonto

en: This is the address given to you by PayPal when you set up a sandbox with your developer account. You can use the sandbox to test your purchase flow.
sv_SE: Detta är adressen som du fått av PayPal när du konfigurerade en sandbox med ditt utvecklarkonto. Du kan använda sandbox för att testa ditt köpflöde.

en: Never lose another submission! Using "Actions After Submit" you can now choose to save all submissions to an internal database.
sv_SE: Förlora aldrig en till inlämning! Genom att använda ”Åtgärder efter inlämning” kan du nu välja att spara alla inlämningar till en intern databas.

en: Collect Submissions
sv_SE: Samla inlämningar

en: Submissions
sv_SE: Inlämningar

en: Unread
sv_SE: Oläst

en: Read
sv_SE: Läst

en: Trash
sv_SE: Papperskorg

en: Submission not found.
sv_SE: Inlämning hittades inte.

en: There is nothing to export.
sv_SE: Det finns inget att exportera.

en: Submission not found or not in trash.
sv_SE: Inlämning hittades inte eller är inte i papperskorgen.

en: Form Name (ID)
sv_SE: Formulärnamn (ID)

en: Submission ID
sv_SE: Inlämnings-ID

en: Created At
sv_SE: Skapad

en: User ID
sv_SE: Användar-ID

en: User IP
sv_SE: Användar-IP

en: Referrer
sv_SE: Hänvisande webbplats

en: Elementor Submissions
sv_SE: Elementor-inlämningar

en: Referer
sv_SE: Hänvisare

en: Created At GMT
sv_SE: Skapad kl. GMT

en: Updated At
sv_SE: Uppdaterad kl.

en: Updated At GMT
sv_SE: Uppdaterad kl. GMT

en: No payment method connected. Contact seller.
sv_SE: Ingen betalningsmetod ansluten. Kontakta säljare.

en: Unknown error.
sv_SE: Okänt fel.

en: Transaction Type
sv_SE: Transaktionstyp

en: Subscription
sv_SE: Prenumeration

en: Item Name
sv_SE: Objektnamn

en: Donation Amount
sv_SE: Donationsbelopp

en: Any Amount
sv_SE: Valfritt belopp

en: Fixed
sv_SE: Fast

en: Amount
sv_SE: Belopp

en: Currency
sv_SE: Valuta

en: Billing Cycle
sv_SE: Faktureringsperiod

en: Daily
sv_SE: Dagligen

en: Weekly
sv_SE: En gång i veckan

en: Yearly
sv_SE: En gång om året

en: Auto Renewal
sv_SE: Automatisk förnyelse

en: Shipping Price
sv_SE: Pris för frakten

en: Tax
sv_SE: Moms

en: Tax Percentage
sv_SE: Momsprocent

en: Redirect After Success
sv_SE: Omdirigera efter lyckat

en: Paste URL or type
sv_SE: Klistra in URL eller skriv

note: translators: %s: Merchant name.
en: Open %s In New Tab
sv_SE: Öppna %s i ny flik

note: translators: %s: Merchant name.
en: %s Not Connected
sv_SE: %s inte ansluten

note: translators: %s: Merchant name.
en: %s Not Connected Color
sv_SE: %s inte ansluten färg

en: PayPal Button
sv_SE: PayPal-knapp

en: Pricing & Payments
sv_SE: Priser och betalningar

en: Merchant Account
sv_SE: Säljarkonto

en: Default (Simple)
sv_SE: Standard (enkel)

en: Define where the Custom Code will appear
sv_SE: Definiera var den anpassade koden ska visas

en: Priority
sv_SE: Prioritet

en: Define in which order the Custom Code will appear
sv_SE: Definiera i vilken ordning den anpassade koden ska visas

en: Custom code
sv_SE: Anpassad kod

en: Conditions:
sv_SE: Villkor:

en: Custom Code
sv_SE: Anpassad kod

en: Add new
sv_SE: Lägg till ny

en: New code
sv_SE: Ny kod

en: Edit code
sv_SE: Redigera kod

en: Custom code updated.
sv_SE: Anpassad kod uppdaterad.

en: Revision restored.
sv_SE: Version återställd.

en: Custom code published.
sv_SE: Anpassad kod publicerad.

en: Custom code saved.
sv_SE: Anpassad kod sparad.

en: Custom code submitted.
sv_SE: Anpassad kod skickad.

note: translators: %s: The scheduled date.
en: Custom code scheduled for %s.
sv_SE: Anpassad kod schemalagd för %s.

en: M j, Y @ G:i
sv_SE: j M, Y @ H:i

en: Custom code draft updated.
sv_SE: Anpassat kodutkast uppdaterat.

en: %s custom code updated. | %s custom codes updated.
sv_SE[0]: %s anpassad kod uppdaterad.
sv_SE[1]: %s anpassade koder uppdaterade.

en: %s custom code cannot be not updated, someone else is editing it. | %s custom codes cannot be not updated, someone else is editing them.
sv_SE[0]: %s anpassad kod kan inte uppdateras, någon annan redigerar den.
sv_SE[1]: %s anpassade koder kan inte uppdateras, någon annan redigerar dem.

en: %s custom code permanently deleted. | %s custom codes permanently deleted.
sv_SE[0]: %s anpassad kod har tagits bort permanent.
sv_SE[1]: %s anpassade koder har tagits bort permanent.

en: %s custom code moved to trash. | %s custom codes moved to trash.
sv_SE[0]: %s anpassad kod flyttad till papperskorgen.
sv_SE[1]: %s anpassade koder flyttade till papperskorgen.

en: %s custom code restored. | %s custom code restored.
sv_SE[0]: %s anpassad kod återställd.
sv_SE[1]: %s anpassade koder återställda.

en: Show on browsers
sv_SE: Visa i webbläsare

en: All Browsers
sv_SE: Alla webbläsare

en: Max Weight
sv_SE: Maximal vikt

en: Another check is in progress.
sv_SE: En annan kontroll pågår.

en: Duration
sv_SE: Varaktighet

en: Delay
sv_SE: Fördröj

en: Selected Text
sv_SE: Vald text

en: Code Highlight
sv_SE: Kodmarkering

en: Language
sv_SE: Språk

en: Code
sv_SE: Kod

en: Line Numbers
sv_SE: Radnummer

en: Copy to Clipboard
sv_SE: Kopiera till urklipp

en: Highlight Lines
sv_SE: Markera rader

en: Theme
sv_SE: Tema

en: Font Size
sv_SE: Textstorlek

note: translators: %s: component name.
en: Edit %s
sv_SE: Redigera %s

en: What is a Single Product Template?
sv_SE: Vad är en enskild produktmall?

en: What is a single page template?
sv_SE: Vad är en enskild sidmall?

en: What is a single post template?
sv_SE: Vad är en enskild inläggsmall?

en: Meet the new Theme Builder: more intuitive and visual than ever
sv_SE: Möt den nya temabyggaren: mer intuitiv och visuell än någonsin

en: With the new Theme Builder you can visually manage every part of your site intuitively, making the task of designing a complete website that much easier
sv_SE: Med den nya temabyggaren kan du visuellt hantera alla delar av din webbplats intuitivt, vilket gör uppgiften att designa en komplett webbplats mycket enklare

en: Try it now
sv_SE: Prova det nu

en: What is a Products Archive Template?
sv_SE: Vad är en produktarkivmall?

en: What is a 404 page template?
sv_SE: Vad är en 404-sidmall?

en: What is a footer template?
sv_SE: Vad är en sidfotmall?

en: What is a header template?
sv_SE: Vad är en sidhuvudmall?

en: Error while saving conditions.
sv_SE: Fel när villkor skulle sparas.

en: Cannot save those conditions.
sv_SE: Kan inte spara dessa villkor.

note: translators: %s: User display name.
en: %s is currently editing this template, please try again later
sv_SE: %s redigerar för närvarande denna mall. Försök igen senare

en: What is an archive template?
sv_SE: Vad är en arkivmall?

en: Single Post
sv_SE: Enskilt inlägg

en: A single post template allows you to easily design the layout and style of posts, ensuring a design consistency throughout all your blog posts, for example.
sv_SE: Med en enskild inläggsmall kan du enkelt designa inläggens utformning och stil, vilket till exempel säkerställer en designkonsistens i alla dina blogginlägg.

en: You can create multiple single post templates, and assign each to a different category.
sv_SE: Du kan skapa flera enskilda inläggsmallar och tilldela var och en till en annan kategori.

en: Congrats! Your site part is live
sv_SE: Grattis! Din webbplatsdel är live

en: Open Site Editor
sv_SE: Öppna webbplatsredigeraren

en: View Live Site
sv_SE: Visa live-webbplats

en: Products Archive
sv_SE: Produktarkiv

en: You can create multiple products archive templates, and assign each to different categories of products. This gives you the freedom to customize the appearance for each type of product being shown.
sv_SE: Du kan skapa flera produktarkivmallar och tilldela var och en till olika produktkategorier. Detta ger dig friheten att anpassa utseendet för varje typ av produkt som visas.

en: You can create multiple single product templates, and assign each to different types of products, enabling a custom design for each group of similar products.
sv_SE: Du kan skapa flera enskilda produktmallar och tilldela var och en till olika typer av produkter, vilket möjliggör en anpassad design för varje grupp av liknande produkter.

en: If you’d like a different style for a specific category, it’s easy to create a separate archive template whose condition is to only display when users are viewing that category’s list of posts.
sv_SE: Om du vill ha en annan stil för en specifik kategori är det enkelt att skapa en separat arkivmall vars villkor är att endast visas när användare tittar på denna kategorilista med inlägg.

en: Error 404
sv_SE: Fel 404

en: A 404 page template allows you to easily design the layout and style of the page that is displayed when a visitor arrives at a page that does not exist.
sv_SE: Med en 404-sidmall kan du enkelt designa layouten och stilen på sidan som visas när en besökare hamnar på en sida som inte finns.

en: Keep your site's visitors happy when they get lost by displaying your recent posts, a search bar, or any information that might help the user find what they were looking for.
sv_SE: Håll dina besökare på webbplatsen glada när de går vilse genom att visa dina senaste inlägg, ett sökfält eller annan information som kan hjälpa användaren att hitta det de letade efter.

en: You can create multiple footers, and assign each to different areas of your site.
sv_SE: Du kan skapa flera sidfötter och tilldela var och en till olika områden på din webbplats.

en: You can create multiple headers, and assign each to different areas of your site.
sv_SE: Du kan skapa flera sidhuvuden och tilldela var och en till olika områden på din webbplats.

en: What is a search results template?
sv_SE: Vad är en sökresultatmall?

en: You can easily control the layout and design of the Search Results page with the Search Results template, which is simply a special archive template just for displaying search results.
sv_SE: Du kan enkelt styra layouten och designen av sökresultatsidan med sökresultatmallen som helt enkelt är en speciell arkivmall bara för att visa sökresultat.

en: You can customize the message if there are no results for the search term.
sv_SE: Du kan anpassa meddelandet om det inte finns några resultat för söktermen.

en: Single Page
sv_SE: Enskild sida

en: A single page template allows you to easily create the layout and style of pages, ensuring design consistency across all the pages of your site.
sv_SE: Med en enskild sidmall kan du enkelt skapa layouter och stilar på sidor, vilket säkerställer designkonsistens på alla sidor på din webbplats.

en: You can create multiple single page templates, and assign each to different areas of your site.
sv_SE: Du kan skapa flera enskilda sidmallar och tilldela var och en till olika områden på din webbplats.

en: No instances
sv_SE: Inga instanser

en: Date Modified
sv_SE: Datum ändrad

en: Link Timeout
sv_SE: Länk timeout

en: Play Speed
sv_SE: Uppspelningshastighet

note: translators: %s: Renewal discount.
en: Your Elementor Pro license is about to expire. Renew now and get an exclusive, time-limited %s discount.
sv_SE: Din Elementor Pro-licens är på väg att löpa ut. Förnya nu och få en exklusiv, tidsbegränsad %s rabatt.

en: Your Elementor Pro license is about to expire. Renew now and get updates, support, Pro widgets & templates for another year.
sv_SE: Din Elementor Pro-licens är på väg att löpa ut. Förnya nu och få uppdateringar, support, Pro-widgetar och mallar för ytterligare ett år.

en: Step
sv_SE: Steg

en: Previous Button
sv_SE: Föregående knapp

en: Next Button
sv_SE: Nästa knapp

en: Visible only if selected step type contains "Icon"
sv_SE: Synlig endast om vald stegtyp innehåller ”Ikon”

en: Step Buttons
sv_SE: ”Steg”-knappar

en: Steps Settings
sv_SE: Steginställningar

en: Display Percentage
sv_SE: Visa procent

en: Next & Submit Button
sv_SE: Knapp ”Nästa” och ”Skicka”

en: Steps
sv_SE: Steg

en: Inactive
sv_SE: Inaktiv

en: Completed
sv_SE: Slutförd

en: Divider Width
sv_SE: Avdelarens bredd

en: Divider Gap
sv_SE: Avdelarens mellanrum

en: Percentage
sv_SE: Procent

en: External URL
sv_SE: Extern URL

en: Enter your URL
sv_SE: Ange din URL

en: Upload JSON File
sv_SE: Ladda upp JSON-fil

en: Custom Caption
sv_SE: Anpassad bildtext

en: Trigger
sv_SE: Utlösare

en: On Hover
sv_SE: Vid hovring

en: Scroll
sv_SE: Rulla

en: Effects Relative To
sv_SE: Effekter relaterade till

en: Number of slides
sv_SE: Antal bilder

en: Redirect to link after selected timeout
sv_SE: Omdirigera till länk efter vald timeout

en: On Hover Out
sv_SE: Vid hovring ut

en: Reverse
sv_SE: Omvänd

en: Pause
sv_SE: Paus

en: Hover Area
sv_SE: Hovringsområde

en: Column
sv_SE: Kolumn

en: Start Point
sv_SE: Startpunkt

en: End Point
sv_SE: Slutpunkt

en: Renderer
sv_SE: Renderare

en: Could not unzip or empty archive.
sv_SE: Kunde inte packa upp eller tömma arkivet.

en: Choose a font to publish.
sv_SE: Välj ett typsnitt att publicera.

en: Upload an icon set to publish.
sv_SE: Ladda upp en ikonuppsättning att publicera.

en: Color Picker Field
sv_SE: Fält för färgväljare

en: Open in new window
sv_SE: Öppna i nytt fönster

[ctx: CPT Name]
en: Custom Fonts
sv_SE: Anpassade typsnitt

[ctx: CPT Singular Name]
en: Font
sv_SE: Typsnitt

en: Add New
sv_SE: Lägg till nytt

en: Add New Font
sv_SE: Lägg till nytt typsnitt

en: Edit Font
sv_SE: Redigera typsnitt

en: New Font
sv_SE: Nytt typsnitt

en: All Fonts
sv_SE: Alla typsnitt

en: View Font
sv_SE: Visa typsnitt

en: Search Font
sv_SE: Sök typsnitt

en: No fonts found
sv_SE: Inga typsnitt hittades

en: No fonts found in trash
sv_SE: Inga typsnitt hittades i papperskorgen

[ctx: CPT Menu Name]
en: Custom Fonts
sv_SE: Anpassade typsnitt

[ctx: CPT Name]
en: Custom Icons
sv_SE: Anpassade ikoner

[ctx: CPT Singular Name]
en: Icon Set
sv_SE: Ikonuppsättning

en: Add New Icon Set
sv_SE: Lägg till en ny ikonuppsättning

en: Edit Icon Set
sv_SE: Redigera ikonuppsättning

en: New Icon Set
sv_SE: Ny ikonuppsättning

en: All Icons
sv_SE: Alla ikoner

en: View Icon
sv_SE: Visa ikon

en: Search Icon Set
sv_SE: Sök ikonuppsättning

en: No icons found
sv_SE: Inga ikoner hittades

en: No icons found in trash
sv_SE: Inga ikoner hittades i papperskorgen

[ctx: CPT Menu Name]
en: Custom Icons
sv_SE: Anpassade ikoner

en: The "Collapse" option should only be used if the Table of Contents is made sticky
sv_SE: Alternativet ”Minimera” bör endast användas om innehållsförteckningen är klistrad

en: Separator Width
sv_SE: Avgränsarens bredd

en: Marker
sv_SE: Markör

en: Menu Toggle
sv_SE: Slå på/av meny

en: No headings were found on this page.
sv_SE: Inga rubriker hittades på denna sida.

en: Table of Contents
sv_SE: Innehållsförteckning

en: Anchors By Tags
sv_SE: Ankare efter etiketter

en: Container
sv_SE: Behållare

en: This control confines the Table of Contents to heading elements under a specific container
sv_SE: Denna kontroll begränsar innehållsförteckningen till rubrikelement under en specifik behållare

en: Anchors By Selector
sv_SE: Ankare efter väljare

en: CSS selectors, in a comma-separated list
sv_SE: CSS-väljare, i en kommaseparerad lista

en: Marker View
sv_SE: Markörvisning

en: Bullets
sv_SE: Punkter

en: Word Wrap
sv_SE: Ordbrytning

en: Minimize Box
sv_SE: Minimera ruta

en: Minimized On
sv_SE: Minimeras på

en: Collapse Subitems
sv_SE: Minimera underobjekt

en: Reinstall
sv_SE: Ominstallera

en: Error occurred, The version selected is invalid. Try selecting different version.
sv_SE: Fel uppstod. Den valda versionen är ogiltig. Prova välja en annan version.

en: Numeric
sv_SE: Numerisk

en: Custom Key
sv_SE: Anpassad nyckel

en: User Profile Picture
sv_SE: Användarens profilbild

en: Add comma separated tags
sv_SE: Lägg till kommaseparerade etiketter

en: Allow Resubscribe
sv_SE: Tillåt att prenumerera igen

en: reCAPTCHA V3 validation failed, suspected as abusive usage
sv_SE: reCAPTCHA V3-valideringen misslyckades, misstänkt som missbruk

en: HTML Field
sv_SE: HTML-fält

en: Gallery
sv_SE: Galleri

en: New Gallery
sv_SE: Nytt galleri

en: Galleries
sv_SE: Gallerier

en: Grid
sv_SE: Rutnät

en: Row Height
sv_SE: Radhöjd

en: Aspect Ratio
sv_SE: Bildförhållande

en: "All" Filter
sv_SE: ”Alla” filter

en: "All" Filter Label
sv_SE: Etikett för ”Alla” filter

en: Full Content
sv_SE: Fullständigt innehåll

en: Show Thumbnail
sv_SE: Visa miniatyr

en: Mini Cart Template
sv_SE: Mall för minivarukorg

en: Disable
sv_SE: Inaktivera

en: Enable
sv_SE: Aktivera

en: Set to `Disable` in order to use your Theme's or WooCommerce's mini-cart template instead of Elementor's.
sv_SE: Ställ in på ”Inaktivera” för att använda ditt temas eller WooCommerce mall för minivarukorg istället för Elementors.

en: Please note that switching on this option will disable some of the design controls.
sv_SE: Observera att några av designkontrollerna kommer att inaktiveras om detta alternativ slås på.

en: To view the validation badge, switch to preview mode
sv_SE: För att visa valideringsmärke, byt till förhandsgranskningsläge

en: Renew Now
sv_SE: Förnya nu

en: Activate Your License and Get Access to Premium Elementor Templates, Support & Plugin Updates.
sv_SE: Aktivera din licens och skaffa åtkomst till Premium Elementor-mallar, support och uppdateringar för tillägget.

en: Invalid SVG Format, file not uploaded for security reasons
sv_SE: Ogiltigt SVG-format, fil har inte laddats upp av säkerhetsskäl

en: Custom Icons
sv_SE: Anpassade ikoner

en: Icon Set
sv_SE: Ikonuppsättning

en: Your Fontello, IcoMoon or Fontastic .zip file
sv_SE: Din Fontello, IcoMoon eller Fontastic .zip-fil

en: Only zip files are allowed
sv_SE: Endast zip-filer är tillåtna

en: Incompatible archive
sv_SE: Inkompatibelt arkiv

en: The zip file provided is not supported!
sv_SE: Den zip-fil som tillhandahålls stöds inte!

en: CSS Prefix
sv_SE: CSS-prefix

en: Enter Icon Set Name
sv_SE: Ange Ikonuppsättningens namn

en: Font Awesome - Regular Pro
sv_SE: Font Awesome – Regular Pro

en: Font Awesome - Solid Pro
sv_SE: Font Awesome – Solid Pro

en: Font Awesome - Brands Pro
sv_SE: Font Awesome – Brands Pro

en: Font Awesome - Light Pro
sv_SE: Font Awesome – Light Pro

en: Font Awesome, the web's most popular icon set and toolkit, Pro Integration
sv_SE: Font Awesome, webbens mest populära ikonuppsättning och verktygssats, Pro-integration

en: Validate Kit ID
sv_SE: Validera Kit-ID

en: Created on
sv_SE: Skapat

en: Icons Count
sv_SE: Antal ikoner

en: The Icon Set prefix already exists in your site. In order to avoid conflicts we recommend to use a unique prefix per Icon Set.
sv_SE: Ikonuppsättningsprefixet finns redan på din webbplats. För att undvika konflikter rekommenderar vi att du använder ett unikt prefix per ikonuppsättning.

en: Icon Set updated.
sv_SE: Ikonuppsättning uppdaterad.

note: translators: %s: Date and time of the revision.
en: Icon Set restored to revision from %s
sv_SE: Ikonuppsättning återställd till version från %s

en: Icon Set saved.
sv_SE: Ikonuppsättning sparad.

en: Icon Set submitted.
sv_SE: Ikonuppsättning skickad.

en: Icon Set draft updated.
sv_SE: Ikonuppsättningens utkast uppdaterad.

[ctx: Elementor Font]
en: Custom Icons
sv_SE: Anpassade ikoner

en: Drag & Drop to Upload
sv_SE: Dra och släpp för att ladda upp

en: Click here to browse
sv_SE: Klicka här för att bläddra

en: Uploading&hellip;
sv_SE: Laddar upp …

en: Done!
sv_SE: Klart!

en: Error!
sv_SE: Fel!

en: Audience
sv_SE: Publik

en: Invalid form, reCAPTCHA validation failed.
sv_SE: Ogiltigt formulär, reCAPTCHA-validering misslyckades.

en: To use reCAPTCHA V3, you need to add the API Key and complete the setup process in Dashboard > Elementor > Settings > Integrations > reCAPTCHA V3.
sv_SE: För att använda reCAPTCHA V3 måste du lägga till API-nyckeln och slutföra installationsprocessen i Adminpanel > Elementor > Inställningar > Integrationer > reCAPTCHA V3.

note: translators: 1: Link opening tag, 2: Link closing tag.
en: %1$sreCAPTCHA V3%2$s is a free service by Google that protects your website from spam and abuse. It does this while letting your valid users pass through with ease.
sv_SE: %1$sreCAPTCHA V3%2$s är en gratistjänst från Google som skyddar din webbplats från skräppost och missbruk. Detta görs samtidigt som det låter dina giltiga användare enkelt passera.

en: Score Threshold
sv_SE: Gränsvärd för resultat

en: Score threshold should be a value between 0 and 1, default: 0.5
sv_SE: Gränsvärdet för resultat bör vara ett värde mellan 0 och 1, standard: 0.5

en: Bottom Right
sv_SE: Botten höger

en: Bottom Left
sv_SE: Botten vänster

en: Entire Page
sv_SE: Hela sidan

en: Motion Effects
sv_SE: Rörelseseffekter

en: Exit Animation
sv_SE: Avsluta animation

en: Terms are items in a taxonomy. The available taxonomies are: Categories, Tags, Formats and custom taxonomies.
sv_SE: Termer är objekt i en taxonomi. De tillgängliga taxonomierna är: Kategorier, etiketter, format och anpassade taxonomier.

note: translators: %s: Singular taxonomy label.
en: Any child %s of
sv_SE: Någon underordnad %s av

note: translators: %s: Singular taxonomy label.
en: Direct child %s of
sv_SE: Direkt underordnad %s av

en: Ordering is not available if this widget is placed in your front page. Visible on frontend only.
sv_SE: Sortering är inte tillgänglig om denna widget är placerad på din startsida. Endast synligt på front-end.

en: For example, choose 'Entire Site' to display the template across your site.
sv_SE: Till exempel ”Hela webbplatsen” för att visa mallen överallt på din webbplats.

en: Want to deactivate the license for any reason?
sv_SE: Vill du inaktivera licensen av någon anledning?

note: translators: %s: Example license key.
en: Your license key should look something like this: %s
sv_SE: Din licensnyckel ska se ut något som det här: %s

note: translators: %s: The [all-fields] shortcode.
en: By default, all form fields are sent via %s shortcode. To customize sent fields, copy the shortcode that appears inside each field and paste it above.
sv_SE: Som standard skickas alla formulärfält via %s kortkod. För att anpassa skickade fält, kopiera kortkoden som visas i varje fält och klistra in den ovan.

note: translators: 1: Link opening tag, 2: Link closing tag.
en: %1$sreCAPTCHA%2$s is a free service by Google that protects your website from spam and abuse. It does this while letting your valid users pass through with ease.
sv_SE: %1$sreCAPTCHA%2$s är en gratistjänst från Google som skyddar din webbplats från skräppost och missbruk. Detta görs samtidigt som det låter dina giltiga användare enkelt passera.

en: There are no menus in your site.
sv_SE: Det finns inga menyer på din webbplats.

en: Set the conditions that determine where your %s is used throughout your site.
sv_SE: Ställ in villkoren som avgör var din %s ska användas på hela din webbplats.

en: Setting a ‘Before’ date will show all the posts published until the chosen date (inclusive).
sv_SE: Om du ställer in ett ”Före”-datum kommer alla inlägg visas som publicerats fram till det valda datumet (inklusive).

en: Setting an ‘After’ date will show all the posts published since the chosen date (inclusive).
sv_SE: Om du ställer in ett ”Efter”-datum kommer alla inlägg visas som publicerats sedan det valda datumet (inklusive).

en: X Anchor Point
sv_SE: X ankarpunkt

en: Y Anchor Point
sv_SE: Y ankarpunkt

en: Apply Effects On
sv_SE: Tillämpa effekter på

en: Mouse Effects
sv_SE: Museffekter

en: Vertical Scroll
sv_SE: Vertikal rullning

en: Speed
sv_SE: Hastighet

en: Viewport
sv_SE: Visningsområde

en: Horizontal Scroll
sv_SE: Horisontell rullning

en: To Left
sv_SE: Till vänster

en: To Right
sv_SE: Till höger

en: Transparency
sv_SE: Genomskinlighet

en: Level
sv_SE: Nivå

en: Rotate
sv_SE: Rotera

en: Scale
sv_SE: Skala

en: Mouse Track
sv_SE: Musspår

en: Opposite
sv_SE: Motsatt

en: Direct
sv_SE: Direkt

en: 3D Tilt
sv_SE: 3D-lutning

en: On Open
sv_SE: Vid öppning

en: On Close
sv_SE: Vid stängning

en: Open By Selector
sv_SE: Öppna efter väljare

en: In order to open a popup on selector click, please set your Popup Conditions
sv_SE: För att öppna en popup vid väljarklick, ställ in dina popup-villkor

en: Include By
sv_SE: Inkludera efter

en: Exclude By
sv_SE: Exkludera efter

en: Set to Yes to avoid duplicate posts from showing up. This only effects the frontend.
sv_SE: Ställ in till ”Ja” för att undvika dubbla inlägg från att dyka upp. Detta påverkar endast front-end.

en: Past Day
sv_SE: Förra dagen

en: Past Week
sv_SE: Förra veckan

en: Past Month
sv_SE: Förra månaden

en: Past Quarter
sv_SE: Förra kvartalet

en: Past Year
sv_SE: Förra året

en: Ignore Sticky Posts
sv_SE: Ignorera klistrade inlägg

en: Sticky-posts ordering is visible on frontend only
sv_SE: Sortering av klistrade inlägg är endast synligt på front-end

en: Related
sv_SE: Relaterad

en: Displayed if no relevant results are found. Manual selection display order is random
sv_SE: Visas om inga relevanta resultat hittas. Manuell val av visningsorder är slumpmässig

en: Archive Products (deprecated)
sv_SE: Arkivprodukter (föråldrad)

en: Note that these layout settings will override settings made in Appearance > Customize
sv_SE: Observera att dessa layoutinställningar kommer att åsidosätta inställningar gjorda i Utseende > Anpassa

en: Looks like you are using WooCommerce, while your theme does not support it. Please consider switching themes.
sv_SE: Det ser ut som om du använder WooCommerce, medan ditt tema inte stöder det. Överväg att byta tema.

en: To change the Products Archive’s layout, go to Appearance > Customize.
sv_SE: För att ändra produktarkivets layout, gå till Utseende > Anpassa.

en: The editor preview might look different from the live site. Please make sure to check the frontend.
sv_SE: Redigerarens förhandsgranskning kan se annorlunda ut än live-webbplatsen. Se till att kolla på front-end.

en: Elementor Forms
sv_SE: Elementor-formulär

en: Loading
sv_SE: Laddar in

note: translators: %s: Connected user.
en: You're connected as %s.
sv_SE: Du är ansluten som %s.

en: Disconnect
sv_SE: Koppla från

en: Play
sv_SE: Spela

en: User Info
sv_SE: Användarinformation

en: User Meta
sv_SE: Användarmeta

en: Submit
sv_SE: Skicka

en: Loading...
sv_SE: Laddar in …

en: Show after X page views
sv_SE: Visa efter X sidvisningar

en: Page Views
sv_SE: Sidvisningar

en: Show after X sessions
sv_SE: Visa efter X sessioner

en: Sessions
sv_SE: Sessioner

en: Show up to X times
sv_SE: Visa upp till X gånger

en: Times
sv_SE: Gånger

en: When arriving from specific URL
sv_SE: När man kommer från specifik URL

en: Show when arriving from
sv_SE: Visa när man kommer från

en: Search Engines
sv_SE: Sökmotorer

en: External Links
sv_SE: Externa länkar

en: Internal Links
sv_SE: Interna länkar

en: Hide for logged in users
sv_SE: Dölj för inloggade användare

en: All Users
sv_SE: Alla användare

en: Select Roles
sv_SE: Välj roller

en: Show on devices
sv_SE: Visa på enheter

en: On Page Load
sv_SE: Vid sidladdning

en: Within
sv_SE: Inom

en: On Scroll
sv_SE: Vid rullning

en: On Scroll To Element
sv_SE: Vid rullning till element

en: Selector
sv_SE: Väljare

en: On Click
sv_SE: Vid klick

en: Clicks
sv_SE: Klick

en: After Inactivity
sv_SE: Efter inaktivitet

en: On Page Exit Intent
sv_SE: Vid avsikt att stänga sida

en: Fit To Content
sv_SE: Anpassa till innehåll

en: Fit To Screen
sv_SE: Anpassa till skärm

en: Custom Height
sv_SE: Anpassad höjd

en: Content Position
sv_SE: Innehållsposition

en: Close Button
sv_SE: ”Stäng”-knapp

en: Entrance Animation
sv_SE: Ingångsanimation

en: Show Close Button After
sv_SE: Visa knappen ”Stäng” efter

en: Automatically Close After
sv_SE: Stäng automatiskt efter

en: Prevent Closing on ESC Overlay
sv_SE: Förhindra stängning på ESC-överlägg

en: Prevent Closing on ESC key
sv_SE: Förhindra stängning på tangenten ESC

en: Disable Page Scrolling
sv_SE: Inaktivera sidrullning

en: Avoid Multiple Popups
sv_SE: Undvik flera popups

en: If the user has seen another popup on the page hide this popup
sv_SE: Om användaren har sett en annan popup på sidan, dölj denna popup

en: Open Popup
sv_SE: Öppna popup

en: Close Popup
sv_SE: Stäng popup

en: Don't Show Again
sv_SE: Visa inte igen

en: Triggers
sv_SE: Utlösare

en: Advanced Rules
sv_SE: Avancerade regler

en: What action the user needs to do for the popup to open.
sv_SE: Vilken åtgärd som användaren behöver göra för att popupen ska öppnas.

en: Requirements that have to be met for the popup to open.
sv_SE: Krav som måste uppfyllas för att popupen ska öppna.

en: Toggle Popup
sv_SE: Slå på/av popup

en: Share on %s
sv_SE: Dela på %s

en: Transition Speed
sv_SE: Övergångshastighet

en: Cover Photo
sv_SE: Omslagsfoto

en: Publish Settings
sv_SE: Inställningar för publicering

en: Conditions
sv_SE: Villkor

en: Apply current template to these pages.
sv_SE: Tillämpa nuvarande mall till dessa sidor.

en: Save & Close
sv_SE: Spara och stäng

en: Add New Theme Template
sv_SE: Lägg till ny temamall

en: Prev
sv_SE: Föregående

en: Tag
sv_SE: Etikett

en: SKU
sv_SE: Artikelnummer

en: Missing
sv_SE: Saknas

en: Connect & Activate
sv_SE: Anslut och aktivera

en: Want to activate this website by a different license?
sv_SE: Vill du aktivera denna webbplats med en annan licens?

en: Switch Account
sv_SE: Byt konto

en: Your license is invalid for this domain. Please check your key again.
sv_SE: Din licens är ogiltig för denna domän. Vänligen kontrollera din nyckel igen.

en: Click here for Instructions
sv_SE: Klicka här för instruktioner

en: Form Data
sv_SE: Formulärdata

en: Timestamp
sv_SE: Tidsstämpel

en: Actions
sv_SE: Åtgärder

note: translators: %s: Post type label.
en: %s by author
sv_SE: %s efter författare

en: File Field
sv_SE: Filfält

en: Page Not Found
sv_SE: Sida hittades inte

en: Please connect to Elementor in order to activate license.
sv_SE: Anslut till Elementor för att aktivera licens.

en: License key is missing.
sv_SE: Licensnyckel saknas.

en: License has been activated successfully.
sv_SE: Licensen har aktiverats utan problem.

en: Activate Manually
sv_SE: Aktivera manuellt

en: Reviews
sv_SE: Omdömen

en: Review
sv_SE: Omdöme

en: Unmarked Style
sv_SE: Omarkerad stil

en: Outline
sv_SE: Markera ytterkanter

en: Unmarked Color
sv_SE: Omarkerad färg

en: Actions After Expire
sv_SE: Åtgärder efter utlöpt

en: Show Message
sv_SE: Visa meddelande

en: Redirect URL
sv_SE: URL för omdirigering

en: Attributes
sv_SE: Attribut

en: Custom Attributes
sv_SE: Anpassade attribut

en: key|value
sv_SE: nyckel|värde

note: translators: %s: The `|` separate char.
en: Set custom attributes for the wrapper element. Each attribute in a separate line. Separate attribute key from the value using %s character.
sv_SE: Ställ in anpassade attribut för omslagselementet. Varje attribut på en separat rad. Separera attributnyckel från värdet med hjälp av tecknet %s.

en: Contact URL
sv_SE: URL för kontakt

en: Google Calendar
sv_SE: Google Kalender

en: Outlook Calendar
sv_SE: Outlook-kalender

en: Yahoo Calendar
sv_SE: Yahoo Kalender

en: Subject
sv_SE: Ämne

en: Username
sv_SE: Användarnamn

en: Action
sv_SE: Åtgärd

en: Contact
sv_SE: Kontakt

en: Add
sv_SE: Lägg till

en: Chat
sv_SE: Chatt

en: Featured Image Data
sv_SE: Utvalda bilddata

en: File URL
sv_SE: URL för fil

en: Attachment URL
sv_SE: URL för bilaga

en: Video URL
sv_SE: URL för videoklipp

en: Request Parameter
sv_SE: Begär parameter

en: Parameter Name
sv_SE: Parameternamn

en: Avatar URL
sv_SE: URL för profilbild

en: A new Submission
sv_SE: En ny inlämning

en: Group
sv_SE: Grupp

en: Enter the webhook URL that will receive the form's submitted data.
sv_SE: Ange webhook-URL som kommer att ta emot formulärets skickade data.

en: Channel
sv_SE: Kanal

en: Form Submissions
sv_SE: Formulärinlämningar

en: Pre Text
sv_SE: Förtext

en: A new Form Submission has been received
sv_SE: En ny formulärinsändning har mottagits

en: Default Value
sv_SE: Standardvärde

en: Any child of
sv_SE: Någon underordnad av

en: Direct child of
sv_SE: Direkt underordnad av

note: translators: %s: Taxonomy label.
en: In child %s
sv_SE: Är underordnad %s

en: Indent
sv_SE: Indrag

en: Sitemap
sv_SE: Webbplatskarta

en: Protected Posts
sv_SE: Skyddade inlägg

en: Add nofollow
sv_SE: Lägg till nofollow

en: Post Type
sv_SE: Inläggstyp

en: Hierarchical View
sv_SE: Hierarkisk vy

en: Depth
sv_SE: Djup

en: Pages
sv_SE: Sidor

en: Bullet
sv_SE: Punkt

en: Disc
sv_SE: Disk

en: Interactions
sv_SE: Interaktioner

en: Project not found.
sv_SE: Projekt hittades inte.

en: No project data was returned.
sv_SE: Inga projektdata returnerades.

en: Get Project ID
sv_SE: Skaffa projekt-ID

en: Sync Project
sv_SE: Synkronisera projekt

en: Centered Slides
sv_SE: Centrerade bilder

en: Item
sv_SE: Artikel

en: Basket
sv_SE: Varukorg

en: Bag
sv_SE: Kasse

en: Gallery Field
sv_SE: Gallerifält

en: Image Field
sv_SE: Bildfält

en: Date Field
sv_SE: Datumfält

en: WooCommerce Breadcrumbs
sv_SE: WooCommerce synliga sökvägar

en: Product Categories
sv_SE: Produktkategorier

en: Current Subcategories
sv_SE: Nuvarande underkategorier

en: Upsells
sv_SE: Merförsäljning

en: Category Image
sv_SE: Kategoribild

en: Direction
sv_SE: Riktning

en: Sale Price
sv_SE: Reapris

en: Regular Price
sv_SE: Ordinarie pris

en: Internal URL
sv_SE: Intern URL

en: Image Title
sv_SE: Bildrubrik

en: Show Home Title
sv_SE: Visa hemrubrik

en: Post Image Attachments
sv_SE: Bifogade inläggsbilder

en: Toolset
sv_SE: Verktygslåda

en: %s Field
sv_SE: Fältet %s

en: Enter each option in a separate line. To differentiate between label and value, separate them with a pipe char ("|"). For example: First Name|f_name
sv_SE: Ange varje alternativ i en separat rad. För att skilja mellan etikett och värde, separera dem med ett vertikalstreck (”|”). Till exempel: Förnamn|f_name

en: Button ID
sv_SE: Knapp-ID

en: Add your custom id WITHOUT the Pound key. e.g: my-id
sv_SE: Lägg till ditt eget id UTAN hash-tecken, t ex mitt-id

en: Success Message Color
sv_SE: Färg på lyckat meddelande

en: Error Message Color
sv_SE: Felmeddelandets färg

en: Inline Message Color
sv_SE: Inline meddelandefärg

en: Redirect After Logout
sv_SE: Omdirigera efter utloggning

en: Content Padding
sv_SE: Innehålls-padding

en: Query ID
sv_SE: Förfrågnings-ID

en: Give your Query a custom unique id to allow server side filtering
sv_SE: Ge din fråga ett anpassat unikt id för att tillåta filtrering på serversida

en: Avoid Duplicates
sv_SE: Undvik dubbletter

en: Set to Yes to avoid duplicate posts from showing up on the page. This only affects the frontend.
sv_SE: Ställ in till Ja för att undvika dubbla inlägg från att visas på sidan. Detta påverkar bara front-end.

en: URL Format
sv_SE: URL-format

en: Plain Permalink
sv_SE: Enkel permalänk

en: Pretty Permalink
sv_SE: Vacker permalänk

en: Effects Offset
sv_SE: Effektförskjutning

en: Stay In Column
sv_SE: Stanna i kolumn

en: By author
sv_SE: Av författare

note: translators: %s: Widget name.
en: The %s widget was not found in your template.
sv_SE: %s-widgeten hittades inte i din mall.

en: Pages:
sv_SE: Sidor:

en: In same Term
sv_SE: I samma term

en: Indicates whether next post must be within the same taxonomy term as the current post, this lets you set a taxonomy per each post type
sv_SE: Indikerar om nästa inlägg måste ligga inom samma taxonomiterm som det nuvarande inlägget, detta låter dig ställa in en taxonomi för varje inläggstyp

en: Product Archive
sv_SE: Produktarkiv

en: All Product Archives
sv_SE: Alla produktarkiv

en: Shop Page
sv_SE: Butikssida

en: Entire Shop
sv_SE: Hela butiken

en: Product Post
sv_SE: Produktinlägg

en: Single Product
sv_SE: Enskild produkt

en: Remove this item
sv_SE: Ta bort denna artikel

en: No products in the cart.
sv_SE: Inga produkter i varukorgen.

en: Subtotal
sv_SE: Delsumma

en: Checkout
sv_SE: Kassa

en: Product Gallery
sv_SE: Produktgalleri

en: Product Image
sv_SE: Produktbild

en: Product Price
sv_SE: Produkt pris

en: Product Rating
sv_SE: Produktbetyg

en: Average Rating
sv_SE: Genomsnittligt betyg

en: Rating Count
sv_SE: Antal betyg

en: Review Count
sv_SE: Antal recensioner

en: Product Sale
sv_SE: Produktrea

en: Product Short Description
sv_SE: Produkt kort beskrivning

en: Product SKU
sv_SE: Produktens artikelnummer

en: Product Stock
sv_SE: Produktlager

en: Show Text
sv_SE: Visa text

en: Product Terms
sv_SE: Produkttermer

en: Product Title
sv_SE: Produktrubrik

en: Custom Add To Cart
sv_SE: Anpassad lägg till i varukorg

en: Archive Products
sv_SE: Arkivera produkter

en: Allow Order
sv_SE: Tillåt beställning

en: Show Result Count
sv_SE: Visa antal resultat

en: Latest Products
sv_SE: Senaste produkterna

en: The style of this widget is often affected by your theme and plugins. If you experience any such issue, try to switch to a basic theme and deactivate related plugins.
sv_SE: Stilen på denna widget påverkas ofta av ditt tema och tillägg. Om du upplever något sådant problem, försök att byta till ett grundläggande tema och inaktivera relaterade tillägg.

en: Products
sv_SE: Produkter

en: Menu Cart
sv_SE: Varukorg meny

en: Menu Icon
sv_SE: Menyikon

en: Items Indicator
sv_SE: Artikelindikator

en: Cart
sv_SE: Varukorg

en: Remove Item Icon
sv_SE: Ta bort artikelikon

en: Groove
sv_SE: Räfflat

en: Buttons
sv_SE: Knappar

en: View Cart
sv_SE: Visa varukorg

en: Add To Cart
sv_SE: Lägg till i varukorg

en: Variations
sv_SE: Variationer

en: Select field
sv_SE: Välj fält

en: Additional Information
sv_SE: Ytterligare information

en: Product Content
sv_SE: Produktinnehåll

en: Product Data Tabs
sv_SE: Produktdata-flikar

en: Tabs
sv_SE: Flikar

en: Heading
sv_SE: Rubrik

en: Product Images
sv_SE: Produktbilder

en: Product Meta
sv_SE: Produktmeta

en: Table
sv_SE: Tabell

en: Category
sv_SE: Kategori

en: Star Color
sv_SE: Stjärnfärg

en: Empty Star Color
sv_SE: Tom stjärnfärg

en: Star Size
sv_SE: Stjärnstorlek

en: Product Related
sv_SE: Produkt relaterad

en: Related Products
sv_SE: Relaterade produkter

en: Products Per Page
sv_SE: Produkter per sida

en: Short Description
sv_SE: Kort beskrivning

note: translators: %s: Page number.
en: &nbsp;&ndash; Page %s
sv_SE: &nbsp;&ndash; Sida %s

en: Below
sv_SE: Under

en: Beside
sv_SE: Bredvid

note: translators: %s: Post type label. translators: %s: Taxonomy label.
en: %s archive
sv_SE: %s-arkiv

en: Elementor Full Width
sv_SE: Elementor full bredd

en: Select post type
sv_SE: Välj inläggstyp

en: An error occurred.
sv_SE: Ett fel uppstod.

en: This field is required.
sv_SE: Detta fält är obligatoriskt.

note: translators: %s: Elementor.
en: Powered by %s
sv_SE: Drivs med %s

en: Something went wrong.
sv_SE: Något gick fel.

en: Copy the license key from your account and paste it below.
sv_SE: Kopiera licensnyckeln från ditt konto och klistra in det nedan.

en: Enter your headline
sv_SE: Ange din rubrik

en: Enter your quote
sv_SE: Ange ditt citat

en: Enter your title
sv_SE: Ange din rubrik

en: Enter your description
sv_SE: Ange din beskrivning

en: Opacity
sv_SE: Opacitet

en: YouTube or Vimeo link
sv_SE: YouTube eller Vimeo-länk

note: translators: 1: upload_max_filesize, 2: php.ini
en: The uploaded file exceeds the %1$s directive in %2$s.
sv_SE: Den uppladdade filen överstiger direktivet %1$s i %2$s.

note: translators: %d: The number of allowed files.
en: You can upload only %d file. | You can upload up to %d files.
sv_SE[0]: Du kan bara ladda upp %d fil.
sv_SE[1]: Du kan ladda upp upp till %d filer.

[ctx: Date Format]
en: March 6, 2018 (F j, Y)
sv_SE: 6 mars, 2018 (j F, Y)

en: Search Results
sv_SE: Sökresultat

en: All singular
sv_SE: Alla singular

en: Recent Posts
sv_SE: Senaste inläggen

en: Section
sv_SE: Sektion

en: Location Settings
sv_SE: Platsinställningar

en: Location
sv_SE: Plats

en: Apply
sv_SE: Tillämpa

note: translators: 1: Widget name, 2: Template name.
en: You must include the %1$s widget in your template (%2$s), in order for Elementor to work on this page.
sv_SE: Du måste inkludera widgeten %1$s i din mall (%2$s), för att Elementor ska kunna fungera på denna sida.

en: Unsupported
sv_SE: Stöds inte

en: Preview Settings
sv_SE: Förhandsgranskningsinställningar

en: Preview Dynamic Content as
sv_SE: Förhandsgranska dynamiskt innehåll som

en: Search Term
sv_SE: Sökterm

en: Apply & Preview
sv_SE: Tillämpa och förhandsgranska

en: Page Layout
sv_SE: Sidlayout

en: Canvas
sv_SE: Innehållsyta

en: Default Page Template from your theme
sv_SE: Standardsidmall från ditt tema

en: No header, no footer, just Elementor
sv_SE: Inget sidhuvud, ingen sidfot, bara Elementor

en: This template includes the header, full-width content and footer
sv_SE: Denna mall inkluderar sidhuvud, innehåll i fullbredd och sidfot

en: Display Conditions
sv_SE: Visa villkor

en: Choose
sv_SE: Välj

en: Add Condition
sv_SE: Lägg till villkor

en: Where do you want to display your %s?
sv_SE: Var vill du visa din %s?

en: Select a location
sv_SE: Välj en plats

en: Reply Button
sv_SE: Svara-knapp

note: translators: 1: Comment date, 2: Comment time.
en: %1$s at %2$s
sv_SE: %1$s kl. %2$s

en: Your comment is awaiting moderation.
sv_SE: Din kommentar inväntar granskning.

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
sv_SE: Detta inlägg är lösenordsskyddat. Ange lösenordet för att visa kommentarer.

en: Comments are closed.
sv_SE: Kommentarer är stängda.

en: Preview Changes
sv_SE: Förhandsgranska ändringar

en: Preview
sv_SE: Förhandsgranska

en: Archive Posts
sv_SE: Arkivera inlägg

en: Nothing Found Message
sv_SE: Meddelande vid ”Inget hittat”

en: It seems we can’t find what you’re looking for.
sv_SE: Det verkar som vi inte kan hitta det du letar efter.

en: URL Field
sv_SE: URL-fält

en: Post Content
sv_SE: Inläggsinnehåll

en: Post Info
sv_SE: Inläggsinformation

en: Terms
sv_SE: Termer

en: Custom Date Format
sv_SE: Anpassat datumformat

note: translators: %s: Allowed data letters (see: http://php.net/manual/en/function.date.php). translators: %s: Allowed time letters (see: http://php.net/manual/en/function.time.php).
en: Use the letters: %s
sv_SE: Använd bokstäverna: %s

en: Custom Time Format
sv_SE: Anpassat tidsformat

en: No Comments
sv_SE: Inga kommentarer

en: One Comment
sv_SE: En kommentar

en: %s Comments
sv_SE: %s kommentarer

en: End
sv_SE: Slut

en: Both
sv_SE: Båda

en: WooCommerce Pages
sv_SE: WooCommerce-sidor

en: Sale!
sv_SE: Rea!

en: Show Quantity
sv_SE: Visa antal

en: Quantity
sv_SE: Antal

en: Woo - Single Elements
sv_SE: Woo – Enskilda element

en: Data Tabs
sv_SE: Dataflikar

en: Sharing
sv_SE: Delning

en: Sale Flash
sv_SE: Reaerbjudande

en: Additional Information Tab
sv_SE: Ytterligare informationsflik

en: Upsell
sv_SE: Merförsäljning

en: Stock Status
sv_SE: Lagerstatus

en: Admin Notice:
sv_SE: Adminmeddelande:

en: Please enable the Review Rating
sv_SE: Aktivera recensionsbetygen

en: No Rating Reviews
sv_SE: Inga betygsrecensioner

note: translators: %s: Search term.
en: Search Results for: %s
sv_SE: Sökresultat för: %s

note: translators: Category archive title. %s: Category name.
en: Category: %s
sv_SE: Kategori: %s

note: translators: Tag archive title. %s: Tag name.
en: Tag: %s
sv_SE: Etikett: %s

note: translators: Author archive title. %s: Author name.
en: Author: %s
sv_SE: Författare: %s

note: translators: Yearly archive title. %s: Year.
en: Year: %s
sv_SE: År: %s

note: translators: Monthly archive title. %s: Month name and a year.
en: Month: %s
sv_SE: Månad: %s

[ctx: daily archives date format]
en: F j, Y
sv_SE: j F, Y

note: translators: Daily archive title. %s: Date.
en: Day: %s
sv_SE: Dag: %s

[ctx: post format archive title]
en: Asides
sv_SE: Notiser

[ctx: post format archive title]
en: Galleries
sv_SE: Gallerier

[ctx: post format archive title]
en: Images
sv_SE: Bilder

[ctx: post format archive title]
en: Videos
sv_SE: Videoklipp

[ctx: post format archive title]
en: Quotes
sv_SE: Citat

[ctx: post format archive title]
en: Links
sv_SE: Länkar

[ctx: post format archive title]
en: Statuses
sv_SE: Statusar

[ctx: post format archive title]
en: Audio
sv_SE: Ljud

[ctx: post format archive title]
en: Chats
sv_SE: Chattar

note: translators: Post type archive title. %s: Post type name.
en: Archives: %s
sv_SE: Arkiv: %s

en: Archives
sv_SE: Arkiv

en: Key
sv_SE: Nyckel

en: Fallback
sv_SE: Reserv

en: Archive
sv_SE: Arkiv

en: Site
sv_SE: Webbplats

en: Archive Description
sv_SE: Arkivbeskrivning

en: Archive Meta
sv_SE: Arkivmeta

en: Meta Key
sv_SE: Metanyckel

en: Archive Title
sv_SE: Arkivrubrik

en: Include Context
sv_SE: Inkludera sammanhang

en: Archive URL
sv_SE: URL för arkiv

en: Bio
sv_SE: Biografi

en: Author Meta
sv_SE: Författar-meta

en: Author Name
sv_SE: Författarnamn

en: Author Profile Picture
sv_SE: Författarprofilbild

en: Author URL
sv_SE: URL till författare

en: Author Archive
sv_SE: Författararkiv

en: Author Website
sv_SE: Författarwebbplats

en: Comments Number
sv_SE: Antal kommentarer

en: No Comments Format
sv_SE: Format för inga kommentarer

en: No Responses
sv_SE: Inga kommentarer

en: One Comment Format
sv_SE: Format för en kommentar

en: One Response
sv_SE: En kommentar

en: Many Comment Format
sv_SE: Format för många kommentarer

en: {number} Responses
sv_SE: {number} Svar

en: Comments Link
sv_SE: Kommentarens länk

en: Comments URL
sv_SE: URL till kommentaren

en: Current Date Time
sv_SE: Nuvarande Datum Tid

en: Date Format
sv_SE: Datumformat

en: Time Format
sv_SE: Tidsformat

en: Custom Format
sv_SE: Anpassat format

en: Documentation on date and time formatting
sv_SE: Dokumentation om formatering av datum och tid

en: Post Custom Field
sv_SE: Inläggsanpassat fält

en: Post Date
sv_SE: Inläggsdatum

en: Post Published
sv_SE: Inlägg publicerat

en: Post Modified
sv_SE: Inlägg ändrat

en: Human Readable
sv_SE: Mänsklig läsbar

note: translators: %s: Human readable date/time.
en: %s ago
sv_SE: %s sedan

en: Post Excerpt
sv_SE: Inläggsutdrag

en: Featured Image
sv_SE: Utvald bild

en: Post ID
sv_SE: Inläggs-ID

en: Post Terms
sv_SE: Inläggstermer

en: Post Time
sv_SE: Publiceringstid

en: Post URL
sv_SE: Inläggs-URL

en: Site Logo
sv_SE: Webbplatslogga

en: Site Tagline
sv_SE: Webbplatsslogan

en: Site Title
sv_SE: Webbplatsrubrik

en: Site URL
sv_SE: Webbplatsens URL

en: Currency Format
sv_SE: Valutaformat

en: Current Query
sv_SE: Nuvarande fråga

en: Access to edit content only
sv_SE: Endast åtkomst till att bara redigera innehåll

en: Scrolling Effects
sv_SE: Rullningseffekter

en: Sticky
sv_SE: Klistrad

en: Sticky On
sv_SE: Klistrad på

en: Desktop
sv_SE: Stationär dator

en: Instances
sv_SE: Instanser

en: Include
sv_SE: Inkludera

en: General
sv_SE: Allmänt

en: Content area
sv_SE: Innehållsområde

note: translators: %s: Location name.
en: Location '%s' is not a core location.
sv_SE: Plats ”%s” är inte en kärnplats.

en: Single
sv_SE: Singel

en: All archives
sv_SE: Alla arkiv

en: Date archive
sv_SE: Datumarkiv

en: Front page
sv_SE: Startsida

en: Entire site
sv_SE: Hela webbplatsen

note: translators: %s: Taxonomy label.
en: In %s
sv_SE: I %s

en: 404 Page
sv_SE: 404-sida

en: Set how many slides are scrolled per swipe.
sv_SE: Välj hur många bilder som ska rullas fram i bildspelet per svep.

en: Enter Font Family
sv_SE: Ange typsnittsfamilj

en: Animation Duration
sv_SE: Animationslängd

en: TypeKit partners with the world’s leading type foundries to bring thousands of beautiful fonts to designers every day.
sv_SE: TypeKit samarbetar med världens ledande typsnittsframställare för att ge tusentals vackra typsnitt till designers varje dag.

en: Kit ID
sv_SE: Kit-ID

[ctx: Elementor Font]
en: Custom Fonts
sv_SE: Anpassade typsnitt

[ctx: Font type taxonomy general name]
en: Font Types
sv_SE: Typsnittstyper

[ctx: Font type singular name]
en: Font Type
sv_SE: Typsnittstyp

en: Search Font Types
sv_SE: Sök typsnittstyper

en: Popular Font Types
sv_SE: Populära typsnittstyper

en: All Font Types
sv_SE: Alla typsnittstyper

en: Edit Font Type
sv_SE: Redigera typsnittstyp

en: Update Font Type
sv_SE: Uppdatera typsnittstyp

en: Add New Font Type
sv_SE: Lägg till ny typsnittstyp

en: New Font Type Name
sv_SE: Nytt namn på typsnittstyp

en: Separate Font Types with commas
sv_SE: Separera typsnittstyper med komma

en: Add or remove Font Types
sv_SE: Lägg till eller ta bort typsnittstyper

en: Choose from the most used Font Types
sv_SE: Välj från de mest använda typsnittstyperna

en: No Font Types found.
sv_SE: Inga typsnittstyper hittades.

en: Font Types
sv_SE: Typsnittstyper

en: Font updated.
sv_SE: Typsnitt uppdaterat.

en: Custom field updated.
sv_SE: Anpassat fält uppdaterat.

en: Custom field deleted.
sv_SE: Anpassat fält borttaget.

note: translators: %s: Date and time of the revision.
en: Font restored to revision from %s
sv_SE: Typsnitt återställd till version från %s

en: Font saved.
sv_SE: Typsnitt sparat.

en: Font submitted.
sv_SE: Typsnitt inskickad.

en: Font draft updated.
sv_SE: Typsnittsutkast uppdaterat.

en: Font Family
sv_SE: Typsnittsfamilj

en: Upload
sv_SE: Ladda upp

en: Add item
sv_SE: Lägg till artikel

en: Row
sv_SE: Rad

en: Are you sure?
sv_SE: Är du säker?

en: Elementor Is Making the Web Beautiful
sv_SE: Elementor gör webben vacker

en: Custom Fonts
sv_SE: Anpassade typsnitt

en: Manage Your Font Files
sv_SE: Hantera dina typsnittsfiler

note: translators: %s: Font file format.
en: %s File
sv_SE: %s-fil

note: translators: %s: Font file format.
en: Upload font .%s file
sv_SE: Ladda upp typsnitt .%s-fil

note: translators: %s: Font file format.
en: Select .%s file
sv_SE: Välj .%s-fil

en: Delete
sv_SE: Ta bort

note: translators: %s: Font family.
en: Font %s was not found.
sv_SE: Typsnitt %s hittades inte.

en: Italic
sv_SE: Kursiv

en: Oblique
sv_SE: Sned

en: Bold
sv_SE: Fet

en: Embedded OpenType, Used by IE6-IE9 Browsers
sv_SE: Inbäddad OpenType, används av IE6-IE9-webbläsare

en: The Web Open Font Format 2, Used by Super Modern Browsers
sv_SE: Web Open Font Format 2, används av supermoderna webbläsare

en: The Web Open Font Format, Used by Modern Browsers
sv_SE: Web Open Font Format, används av moderna webbläsare

en: TrueType Fonts, Used for better supporting Safari, Android, iOS
sv_SE: TrueType-teckensnitt, används för att bättre stödja Safari, Android, iOS

en: SVG fonts allow SVG to be used as glyphs when displaying text, Used by Legacy iOS
sv_SE: SVG-teckensnitt tillåter att SVG kan användas som glyfer vid visning av text, används av äldre iOS

en: Fonts Families Found in project. Please note that typekit takes a few minutes to sync once you publish or update a project.
sv_SE: Typsnittsfamiljer hittade i projekt. Observera att typekit behöver några minuter för att synkronisera när du publicerar eller uppdaterar ett projekt.

en: Min Width
sv_SE: Minsta bredd

en: Entrance
sv_SE: Ingång

en: Reaction
sv_SE: Reaktion

en: Exit
sv_SE: Avsluta

en: Fade Out Right
sv_SE: Tona ut höger

en: Slide Out Left
sv_SE: Glid ut vänster

en: Slide Out Up
sv_SE: Glid ut upp

en: Slide Out Down
sv_SE: Glid ut ner

en: Fade Out
sv_SE: Tona ut

en: Day Of Cycle
sv_SE: Dag av cykel

en: Min Weight
sv_SE: Minsta vikt

en: Description Color
sv_SE: Beskrivningsfärg

en: Button Color
sv_SE: Knappfärg

en: Hover Effects
sv_SE: Hovringseffekt

en: Hover animation
sv_SE: Animering vid hovring

en: Slide In Right
sv_SE: Glid in höger

en: Slide In Left
sv_SE: Glid in vänster

en: Slide In Up
sv_SE: Glid in upp

en: Slide In Down
sv_SE: Glid in ner

en: Fade In
sv_SE: Tona in

en: Sequenced Animation
sv_SE: Sekvenserad animering

en: Blend Mode
sv_SE: Blandningsläge

en: Multiple
sv_SE: Flera

en: Blur
sv_SE: Oskärpa

en: Acceptance
sv_SE: Godkännande

en: Acceptance Text
sv_SE: Godkännande-text

en: Checked by Default
sv_SE: Markerad som standard

en: Min. Date
sv_SE: Min. datum

en: Max. Date
sv_SE: Max. datum

en: Native HTML5
sv_SE: Inbyggd HTML5

en: Min. Value
sv_SE: Min. värde

en: Max. Value
sv_SE: Max. värde

note: translators: %s: The value of max field.
en: The field value must be less than or equal to %s.
sv_SE: Fältvärdet måste vara mindre än eller lika med %s.

en: Only numbers and phone characters (#, -, *, etc) are accepted.
sv_SE: Endast siffror och telefontecken (#, -, *, etc) accepteras.

en: File Upload
sv_SE: Filuppladdning

en: Max. File Size
sv_SE: Max. filstorlek

en: Size is in MB. If you need to increase max upload size please contact your hosting.
sv_SE: Storlek är i MB. Om du behöver öka den maximal uppladdningsstorlek, kontakta ditt webbhotell.

en: Allowed File Types
sv_SE: Tillåtna filtyper

en: Enter the allowed file types, separated by a comma (jpg, gif, pdf, etc).
sv_SE: Ange de tillåtna filtyperna, separerade med ett kommatecken (jpg, gif, pdf, etc).

en: Multiple Files
sv_SE: Flera filer

en: Max. Files
sv_SE: Max. filer

en: There is no error, the file uploaded with success.
sv_SE: Det finns inget fel, filen laddades upp utan problem.

note: translators: %s: MAX_FILE_SIZE
en: The uploaded file exceeds the %s directive that was specified in the HTML form.
sv_SE: Den uppladdade filen överstiger det %s-direktiv som anges i HTML-formuläret.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
sv_SE: Den uppladdade filen laddades endast delvis upp.

en: No file was uploaded.
sv_SE: Ingen fil laddades upp.

en: Missing a temporary folder.
sv_SE: Saknar en tillfällig mapp.

en: Failed to write file to disk.
sv_SE: Misslyckades att skriva fil till disk.

en: This file type is not allowed.
sv_SE: Denna filtyp är inte tillåten.

en: This file exceeds the maximum allowed size.
sv_SE: Denna fil överskrider den maximala tillåtna storleken.

en: There was an error while trying to upload your file.
sv_SE: Ett fel uppstod när du försökte ladda upp din fil.

en: Upload directory is not writable or does not exist.
sv_SE: Uppladdningskatalogen är inte skrivbar eller finns inte.

en: Multiple Selection
sv_SE: Flera val

en: Image Resolution
sv_SE: Bildupplösning

en: Use this field to set a custom API Key for the current form
sv_SE: Använd detta fält för att ange en anpassad API-nyckel för det nuvarande formuläret

en: Use this field to set a custom API URL for the current form
sv_SE: Använd detta fält för att ange en anpassad API-URL för det nuvarande formuläret

en: Tags
sv_SE: Etiketter

en: Add as many tags as you want, comma separated.
sv_SE: Lägg till så många etiketter som du vill, kommaseparerad.

en: API URL
sv_SE: API-URL

en: Validate API Key
sv_SE: Validera API-nyckel

en: Account
sv_SE: Konto

en: Send Additional Data to Drip
sv_SE: Skicka ytterligare data till Drip

en: Send all form fields to drip as custom fields
sv_SE: Skicka alla formulärfält till drip som anpassade fält

en: Integration requires an email field
sv_SE: Integration kräver ett e-postfält

en: Custom API Key
sv_SE: Anpassad API-nyckel

en: Select...
sv_SE: Välj …

en: This message is not visible to site visitors.
sv_SE: Detta meddelande är inte synligt för webbplatsbesökare.

note: translators: %s: Integration label.
en: You can also set a different %s by choosing "Custom".
sv_SE: Du kan också ställa in en annan %s genom att välja ”Anpassad”.

en: Form ID
sv_SE: Formulär-ID

en: Want to learn more about Elementor library?
sv_SE: Vill du lära dig mer om Elementor-bibliotek?

en: Click here
sv_SE: Klicka här

en: Author Bio
sv_SE: Författarens biografi

en: Author Info
sv_SE: Författarinformation

en: Current Author
sv_SE: Nuvarande författare

en: Profile Picture
sv_SE: Profilbild

en: Display Name
sv_SE: Visningsnamn

en: Website
sv_SE: Webbplats

en: Posts Archive
sv_SE: Inläggsarkiv

en: Link for the Author Name and Image
sv_SE: Länk för författarens namn och bild

en: Biography
sv_SE: Biografi

en: Archive Button
sv_SE: Arkivknapp

en: Archive Text
sv_SE: Arkivtext

en: All Posts
sv_SE: Alla inlägg

en: Link Color
sv_SE: Länkfärg

en: Post Comments
sv_SE: Inläggskommentarer

en: Theme Comments
sv_SE: Temakommentarer

en: Search & Select
sv_SE: Sök och välj

en: Switch on comments from either the discussion box on the WordPress post edit screen or from the WordPress discussion settings.
sv_SE: Slå på kommentarer från antingen diskussionsrutan på redigeringsskärmen för WordPress-inlägg eller från diskussionsinställningarna för WordPress.

en: Borders
sv_SE: Ramar

en: Choose Icon
sv_SE: Välj ikon

en: Slides to Scroll
sv_SE: Bilder att rulla

en: Breadcrumbs
sv_SE: Synliga sökvägar

en: Post Navigation
sv_SE: Inläggsnavigering

en: Previous
sv_SE: Föregående

en: Next
sv_SE: Nästa

en: Post Title
sv_SE: Inläggsrubrik

en: Search Form
sv_SE: Sökformulär

en: Full Screen
sv_SE: Helskärm

en: Search
sv_SE: Sök

en: Arrow
sv_SE: Pil

en: Input
sv_SE: Inmatning

en: Focus
sv_SE: Fokus

note: translators: 1: Bold text opening tag, 2: Bold text closing tag.
en: %1$sYour license key doesn't match your current domain%2$s. This is most likely due to a change in the domain URL of your site (including HTTPS/SSL migration). Please deactivate the license and then reactivate it again.
sv_SE: %1$sDin licensnyckel matchar inte din nuvarande domän%2$s. Detta beror med största sannolikhet på en ändring i domän-URL:en för din webbplats (inklusive HTTPS/SSL-migrering). Inaktivera licensen och aktivera den sedan igen.

en: Reactivate License
sv_SE: Återaktivera licens

en: License Mismatch
sv_SE: Licens matchar inte

note: translators: 1: Bold text opening tag, 2: Bold text closing tag.
en: %1$sYour license key doesn't match your current domain%2$s. This is most likely due to a change in the domain URL. Please deactivate the license and then reactivate it again.
sv_SE: %1$sDin licensnyckel matchar inte din nuvarande domän%2$s. Detta beror troligen på en ändring i domänens URL. Inaktivera licensen och aktivera den sedan igen.

note: translators: %s: Days to expire.
en: Your license will expire in %s
sv_SE: Din licens kommer löpa ut om %s

en: An error occurred. Please check your internet connection and try again. If the problem persists, contact our support.
sv_SE: Ett fel uppstod. Kontrollera din internetanslutning och försök igen. Om problemet kvarstår, kontakta vår support.

en: Enter your license key here, to activate Elementor Pro, and get feature updates, premium support and unlimited access to the template library.
sv_SE: Ange din licensnyckel här för att aktivera Elementor Pro, och få funktionuppdateringar, premium support och obegränsad tillgång till mallbiblioteket.

en: Your License Key
sv_SE: Din licensnyckel

en: Please enter your license key here
sv_SE: Ange din licensnyckel här

en: Mismatch
sv_SE: Matchar inte

en: Please activate your license to get feature updates, premium support and unlimited access to the template library.
sv_SE: Aktivera din licens för att få funktionuppdateringar, premiumsupport och obegränsad tillgång till mallbiblioteket.

en: Welcome to Elementor Pro!
sv_SE: Välkommen till Elementor Pro!

note: translators: 1: Bold text opening tag, 2: Bold text closing tag.
en: %1$sYour license key has been cancelled%2$s (most likely due to a refund request). Please consider acquiring a new license.
sv_SE: %1$sDin licensnyckel har avbrutits%2$s (mest troligt på grund av en begäran om återbetalning). Överväg att skaffa en ny licens.

en: Subscriber already exists.
sv_SE: Prenumerant finns redan.

en: Overlay
sv_SE: Överlägg

en: Caption
sv_SE: Bildtext

en: Thumbnails
sv_SE: Miniatyrer

en: Ratio
sv_SE: Förhållande

en: Testimonial Carousel
sv_SE: Omdömeskarusell

en: Bubble
sv_SE: Bubbla

en: Image Inline
sv_SE: Bild inline

en: Image Stacked
sv_SE: Bild staplad

en: Image Above
sv_SE: Bild ovan

en: Image Left
sv_SE: Bild vänster

en: Image Right
sv_SE: Bild höger

en: CEO
sv_SE: VD

en: Effect
sv_SE: Effekt

en: Cube
sv_SE: Kub

en: Slides Per View
sv_SE: Bilder per vy

en: Fraction
sv_SE: Del

en: Progress
sv_SE: Förlopp

en: Transition Duration
sv_SE: Övergångstid

en: Pause on Interaction
sv_SE: Pausa på interaktion

en: Media Carousel
sv_SE: Mediakarusell

en: UI Color
sv_SE: UI-färg

en: UI Hover Color
sv_SE: UI hovringsfärg

en: Video Width
sv_SE: Videobredd

en: Media File
sv_SE: Mediafil

en: Custom URL
sv_SE: Anpassad URL

en: Video Link
sv_SE: Videolänk

en: Enter your video link
sv_SE: Ange din videolänk

en: Carousel
sv_SE: Karusell

en: Slideshow
sv_SE: Bildspel

en: Image Fit
sv_SE: Bildpassning

en: Contains
sv_SE: Innehåller

en: Play Icon
sv_SE: Spela-ikon

[ctx: Text Shadow Control]
en: Shadow
sv_SE: Skugga

en: Hamburger
sv_SE: Hamburgare

en: Mobile Dropdown
sv_SE: Mobil rullgardinsmeny

en: Breakpoint
sv_SE: Brytpunkt

en: Full Width
sv_SE: Full bredd

en: Stretch the dropdown of the menu to full width.
sv_SE: Sträck rullgardinsmenyn till full bredd.

en: Toggle Button
sv_SE: Växlingsknapp

en: On desktop, this will affect the submenu. On mobile, this will affect the entire menu.
sv_SE: På stationär dator påverkar detta undermenyn. På mobil påverkar detta hela menyn.

en: Paste the URL of the Facebook page.
sv_SE: Klistra in Facebook-sidans URL.

en: Blockquote
sv_SE: Blockcitat

en: Quotation
sv_SE: Citat

en: Boxed
sv_SE: Inramad

en: Clear
sv_SE: Rensa

en: Tweet Button
sv_SE: Tweet-knapp

en: Official
sv_SE: Officiell

en: Box
sv_SE: Ruta

en: Quote
sv_SE: Citat

en: If you are using the Facebook Comments Widget, you can add moderating options through your application. Note that this option will not work on local sites and on domains that don't have public access.
sv_SE: Om du använder Facebook-kommentarwidgeten kan du lägga till moderationsalternativ genom din applikation. Observera att detta alternativ inte fungerar på lokala webbplatser och på domäner som inte har offentlig åtkomst.

en: App ID
sv_SE: App-ID

en: Facebook App ID is not valid
sv_SE: Facebook App-id är inte giltigt

en: Facebook Button
sv_SE: Facebook-knapp

en: Like
sv_SE: Gilla

en: Recommend
sv_SE: Rekommendera

en: Button Count
sv_SE: Antal knappar

en: Box Count
sv_SE: Antal rutor

en: Color Scheme
sv_SE: Färgschema

en: Share Button
sv_SE: Delningsknapp

en: Faces
sv_SE: Ansikten

en: Please enter a valid URL
sv_SE: Ange en giltig URL

en: Facebook Comments
sv_SE: Facebook-kommentarer

en: Comments Box
sv_SE: Kommentarsruta

en: Comment Count
sv_SE: Antal kommentarer

en: Minimum number of comments: 5
sv_SE: Minsta antal kommentarer: 5

en: Reverse Time
sv_SE: Omvänd tid

en: Facebook Embed
sv_SE: Facebook-inbäddning

en: Embed
sv_SE: Bädda in

en: Post
sv_SE: Inlägg

en: Comment
sv_SE: Kommentar

en: Hover over the date next to the post, and copy its link address.
sv_SE: Hovra över datumet bredvid inlägget och kopiera dess länkadress.

en: Hover over the date next to the video, and copy its link address.
sv_SE: Hovra över datumet bredvid videoklippet och kopiera dess länkadress.

en: Hover over the date next to the comment, and copy its link address.
sv_SE: Hovra över datumet bredvid kommentaren och kopiera dess länkadress.

en: Parent Comment
sv_SE: Överordnad kommentar

en: Set to include parent comment (if URL is a reply).
sv_SE: Ställ in för att inkludera överordnad kommentar (om URL är ett svar).

en: Full Post
sv_SE: Hela inlägget

en: Show the full text of the post
sv_SE: Visa hela texten av inlägget

en: Allow Full Screen
sv_SE: Tillåt helskärm

en: Captions
sv_SE: Bildtexter

en: Show captions if available (only on desktop).
sv_SE: Visa bildtext om det är tillgängligt (endast på stationär dator).

en: Please set the embed type
sv_SE: Ställ in inbäddstypen

en: Facebook Page
sv_SE: Facebook-sida

en: Timeline
sv_SE: Tidslinje

en: Events
sv_SE: Händelser

en: Messages
sv_SE: Meddelanden

en: Small Header
sv_SE: Liten rubrik

en: Profile Photos
sv_SE: Profilfoton

en: Custom CTA Button
sv_SE: Anpassad CTA-knapp

en: Animated Headline
sv_SE: Animerad rubrik

en: Headline
sv_SE: Rubrik

[ctx: Shapes]
en: Circle
sv_SE: Cirkel

[ctx: Shapes]
en: Curly
sv_SE: Lockigt

[ctx: Shapes]
en: Underline
sv_SE: Understreck

[ctx: Shapes]
en: Double
sv_SE: Dubbel

[ctx: Shapes]
en: Double Underline
sv_SE: Dubbel understreck

[ctx: Shapes]
en: Underline Zigzag
sv_SE: Understreck sicksack

[ctx: Shapes]
en: Strikethrough
sv_SE: Genomstruken

en: Before Text
sv_SE: Före text

en: This page is
sv_SE: Denna sida är

en: Highlighted Text
sv_SE: Markerad text

en: Amazing
sv_SE: Fantastiskt

en: Rotating Text
sv_SE: Roterande text

en: Enter each word in a separate line
sv_SE: Ange varje ord på en separat linje

en: After Text
sv_SE: Efter text

en: HTML Tag
sv_SE: HTML-tagg

en: Bring to Front
sv_SE: Flytta till framsidan

en: Rounded Edges
sv_SE: Rundade kanter

en: Animated Text
sv_SE: Animerad text

en: Hidden
sv_SE: Dold

en: Value
sv_SE: Värde

en: Menu
sv_SE: Meny

en: Horizontal
sv_SE: Horisontell

en: Vertical
sv_SE: Vertikal

en: Off-Canvas
sv_SE: Utanför innehållsyta

en: Dropdown
sv_SE: Rullgardinsmeny

en: Toggle
sv_SE: Slå på/av

en: Stretch
sv_SE: Sträck

en: Pointer
sv_SE: Pekare

en: Underline
sv_SE: Understreck

en: Overline
sv_SE: Överstreck

en: Double Line
sv_SE: Dubbel linje

en: Submenu Indicator
sv_SE: Undermenyindikator

en: Aside
sv_SE: Notis

en: Max Width
sv_SE: Maximal bredd

en: Toggle Align
sv_SE: Slå på/av justering

en: Main Menu
sv_SE: Huvudmeny

en: Menu Items
sv_SE: Menyval

en: Pointer Color
sv_SE: Färg på pekare

en: Pointer Width
sv_SE: Bredd på pekare

en: Horizontal Padding
sv_SE: Horisontell padding

en: Vertical Padding
sv_SE: Vertikal padding

en: Linked to Global
sv_SE: Länkad till global

en: Save %s
sv_SE: Spara %s

en: Rollback Pro Version
sv_SE: Rulla tillbaka Pro-version

en: Warning: Please backup your database before making the rollback.
sv_SE: Varning: Säkerhetskopiera databasen innan en återgång.

en: Rollback to Previous Version
sv_SE: Återgå till föregående version

en: Exclude
sv_SE: Exkludera

en: Current Post
sv_SE: Nuvarande inlägg

en: Cards
sv_SE: Kort

en: Show Image
sv_SE: Visa bild

en: Badge
sv_SE: Märke

en: Avatar
sv_SE: Profilbild

en: Badge Taxonomy
sv_SE: Märke-taxonomi

en: Card
sv_SE: Kort

en: Box Shadow
sv_SE: Rutskugga

en: Hover Effect
sv_SE: Hovringseffekt

en: Meta Border Color
sv_SE: Meta-ramens färg

en: Redirect After Login
sv_SE: Omdirigera efter inloggning

en: Note: Because of security reasons, you can ONLY use your current domain here.
sv_SE: Obs! På grund av säkerhetsskäl kan du ENDAST använda din nuvarande domän här.

en: Field Mapping
sv_SE: Fältmappning

en: Send As
sv_SE: Skicka som

en: Plain
sv_SE: Enkel

en: Advanced Data
sv_SE: Avancerad data

en: Powered by
sv_SE: Drivs med

en: Activate License
sv_SE: Aktivera licens

en: To
sv_SE: Till

en: Email 2
sv_SE: E-post 2

en: API Key
sv_SE: API-nyckel

en: Groups
sv_SE: Grupper

en: First Name
sv_SE: Förnamn

en: Last Name
sv_SE: Efternamn

en: Redirect
sv_SE: Omdirigera

en: Actions After Submit
sv_SE: Åtgärder efter inlämning

en: Add Action
sv_SE: Lägg till åtgärd

en: Add actions that will be performed after a visitor submits the form (e.g. send an email notification). Choosing an action will add its setting below.
sv_SE: Lägg till åtgärder som kommer att utföras efter att en besökare skickat formuläret (t.ex. skicka ett e-postmeddelande). Om du väljer en åtgärd lägger du till dess inställning nedan.

en: Additional Options
sv_SE: Ytterligare alternativ

en: Login
sv_SE: Logga in

en: Fields
sv_SE: Fält

en: Username Label
sv_SE: Etikett för användarnamn

en: Username or Email Address
sv_SE: Användarnamn eller e-postadress

en: Username Placeholder
sv_SE: Platshållare för användarnamn

en: Password Label
sv_SE: Lösenordsetikett

en: Password
sv_SE: Lösenord

en: Password Placeholder
sv_SE: Platshållare för lösenord

en: Log In
sv_SE: Logga in

en: Lost your password?
sv_SE: Glömt ditt lösenord?

en: Register
sv_SE: Registrera

en: Remember Me
sv_SE: Kom ihåg mig

en: Logged in Message
sv_SE: Inloggningsmeddelande

en: Links Color
sv_SE: Länkfärg

en: Links Hover Color
sv_SE: Länkfärg vid hovring

en: Share Buttons
sv_SE: Delningsknappar

en: Network
sv_SE: Nätverk

en: Skin
sv_SE: Skal

en: Minimal
sv_SE: Minimalistisk

en: Boxed Icon
sv_SE: Inramad ikon

en: Flat
sv_SE: Platt

en: Rounded
sv_SE: Rundade

en: Justify
sv_SE: Justera

en: Target URL
sv_SE: Mål-URL

en: Current Page
sv_SE: Nuvarande sida

en: Button Size
sv_SE: Knappstorlek

en: Button Height
sv_SE: Knapphöjd

en: Autoplay Speed
sv_SE: Hastighet för automatisk uppspelning

en: View Elementor Pro Changelog
sv_SE: Visa Elementor Pro ändringslogg

en: Changelog
sv_SE: Ändringslogg

en: Front
sv_SE: Framsida

en: Back
sv_SE: Baksida

en: Flip Box
sv_SE: Spegelvänd ruta

en: Graphic Element
sv_SE: Grafiskt element

en: Choose Image
sv_SE: Välj bild

en: Stacked
sv_SE: Staplad

en: Framed
sv_SE: Inramad

en: Shape
sv_SE: Form

en: Circle
sv_SE: Cirkel

en: Square
sv_SE: Fyrkant

en: This is the heading
sv_SE: Detta är rubriken

en: Whole Box
sv_SE: Hela rutan

en: Settings
sv_SE: Inställningar

en: Flip Effect
sv_SE: Vändeffekt

en: Zoom In
sv_SE: Zooma in

en: Zoom Out
sv_SE: Zooma ut

en: Flip Direction
sv_SE: Vändriktning

en: 3D Depth
sv_SE: 3D-djup

en: Image Border
sv_SE: Bildram

en: Primary Color
sv_SE: Primär färg

en: Secondary Color
sv_SE: Sekundär färg

en: Icon Size
sv_SE: Ikonstorlek

en: Icon Padding
sv_SE: Ikon-padding

en: Icon Rotate
sv_SE: Ikonrotering

en: Masonry
sv_SE: Mosaik

en: Posts Per Page
sv_SE: Inlägg per sida

en: Pagination
sv_SE: Sidonumrering

en: Page
sv_SE: Sida

en: Numbers
sv_SE: Siffror

en: Previous/Next
sv_SE: Föregående/nästa

en: Page Limit
sv_SE: Sidgräns

en: Shorten
sv_SE: Förkorta

en: Previous Label
sv_SE: Föregående etikett

en: &laquo; Previous
sv_SE: &laquo; Föregående

en: Next Label
sv_SE: Nästa etikett

en: Next &raquo;
sv_SE: Nästa &raquo;

en: Colors
sv_SE: Färger

en: Ken Burns Effect
sv_SE: Ken Burns Effekt

en: Zoom Direction
sv_SE: Zoomriktning

en: Out
sv_SE: Ut

en: Columns Gap
sv_SE: Kolumnmellanrum

en: Rows Gap
sv_SE: Radmellanrum

en: Invalid Form.
sv_SE: Ogiltigt formulär.

en: Required Mark
sv_SE: Obligatorisk markering

en: Mark Color
sv_SE: Markeringsfärg

en: Price Table
sv_SE: Pristabell

en: Header
sv_SE: Sidhuvud

en: Currency Symbol
sv_SE: Valutasymbol

en: Custom Symbol
sv_SE: Anpassad symbol

en: Original Price
sv_SE: Ordinarie pris

en: Monthly
sv_SE: Månadsvis

en: Features
sv_SE: Funktioner

en: List Item
sv_SE: Listobjekt

en: Icon Color
sv_SE: Ikonfärg

en: List Item #1
sv_SE: Listobjekt #1

en: List Item #2
sv_SE: Listobjekt #2

en: List Item #3
sv_SE: Listobjekt #3

en: Footer
sv_SE: Sidfot

en: Additional Info
sv_SE: Ytterligare info

en: This is text element
sv_SE: Detta är textelement

en: Ribbon
sv_SE: Band

en: Popular
sv_SE: Populär

en: Sub Title
sv_SE: Underrubrik

en: Fractional Part
sv_SE: Bråkdelen

en: Width
sv_SE: Bredd

en: Divider
sv_SE: Avdelare

en: Gap
sv_SE: Mellanrum

en: Margin
sv_SE: Marginal

en: Distance
sv_SE: Avstånd

en: Product
sv_SE: Produkt

en: Project ID
sv_SE: Projekt-ID

en: Add to Cart
sv_SE: Lägg till i varukorg

en: Please set a valid product
sv_SE: Ställ in en giltig produkt

en: Categories Count
sv_SE: Kategoriantal

en: Source
sv_SE: Källa

en: Show All
sv_SE: Visa alla

en: By Parent
sv_SE: Efter överordnad

en: Categories
sv_SE: Kategorier

en: Only Top Level
sv_SE: Endast toppnivå

en: Parent
sv_SE: Överordnad

en: Hide Empty
sv_SE: Dölj tom

en: Count
sv_SE: Räkna

en: Cart Page
sv_SE: Varukorgssida

en: Single Product Page
sv_SE: Enskild produktsida

en: Checkout Page
sv_SE: Kassa sida

en: Order Tracking Form
sv_SE: Orderspårningsformulär

en: My Account
sv_SE: Mitt konto

en: Your cart is currently empty.
sv_SE: Din varukorg är för närvarande tom.

en: Woo - Products-
sv_SE: Woo – Produkter-

[ctx: Posts Query Control]
en: Manual Selection
sv_SE: Manuellt val

en: Separator Color
sv_SE: Färg på avgränsare

en: Filter By
sv_SE: Filtrera efter

en: Featured
sv_SE: Utvalda

en: Sale
sv_SE: Rea

en: On
sv_SE: På

en: Query
sv_SE: Fråga

en: Advanced
sv_SE: Avancerat

en: Order By
sv_SE: Sortera efter

en: Menu Order
sv_SE: Menyordning

en: Random
sv_SE: Slumpmässig

en: Order
sv_SE: Sortering

en: ASC
sv_SE: FALLANDE

en: Please enter your license key.
sv_SE: Ange din licensnyckel.

en: DESC
sv_SE: STIGANDE

en: Offset
sv_SE: Förskjutning

en: Filter Bar
sv_SE: Filterfält

en: Taxonomy
sv_SE: Taxonomi

en: Your license is missing. Please check your key again.
sv_SE: Din licens saknas. Kontrollera din nyckel igen.

en: Items
sv_SE: Objekt

en: Item Gap
sv_SE: Objektsmellanrum

en: Item Overlay
sv_SE: Objektöverlägg

en: An error occurred, please try again
sv_SE: Ett fel uppstod, försök igen

en: Active Color
sv_SE: Aktiv färg

en: License
sv_SE: Licens

en: License Settings
sv_SE: Licensinställningar

en: Space between Items
sv_SE: Mellanrum mellan objekt

en: All
sv_SE: Alla

en: Use this setting to skip over posts (e.g. '2' to skip over 2 posts).
sv_SE: Använd denna inställning för att hoppa över inlägg (t.ex. ”2” för att hoppa över 2 inlägg).

en: Pricing
sv_SE: Priser

en: Price List
sv_SE: Prislista

en: Activate
sv_SE: Aktivera

en: List
sv_SE: Lista

en: List Items
sv_SE: Objektslista

en: Deactivate
sv_SE: Inaktivera

en: Price
sv_SE: Pris

en: Expired
sv_SE: Löpt ut

en: Description
sv_SE: Beskrivning

en: Link
sv_SE: Länk

en: Active
sv_SE: Aktiv

en: First item on the list
sv_SE: Första objektet på listan

en: Second item on the list
sv_SE: Andra objektet på listan

en: Third item on the list
sv_SE: Tredje objektet på listan

en: Separator
sv_SE: Avgränsare

en: HTTP Error
sv_SE: HTTP-fel

en: Dotted
sv_SE: Prickad

en: Countdown
sv_SE: Nedräkning

en: Dashed
sv_SE: Streckad

en: Due Date
sv_SE: Förfallodatum

en: Double
sv_SE: Dubbel

note: translators: %s: Time zone.
en: Date set according to your timezone: %s.
sv_SE: Datum inställt enligt din tidszon: %s.

en: Weight
sv_SE: Vikt

en: View
sv_SE: Visa

en: Days
sv_SE: Dagar

en: Vertical Align
sv_SE: Vertikal justering

en: Show
sv_SE: Visa

en: Bottom
sv_SE: Botten

en: Hide
sv_SE: Dölj

en: Slides
sv_SE: Bildspel

en: Hours
sv_SE: Timmar

en: Background
sv_SE: Bakgrund

en: Minutes
sv_SE: Minuter

en: Seconds
sv_SE: Sekunder

en: Show Label
sv_SE: Visa etikett

en: Cover
sv_SE: Omslag

en: Custom Label
sv_SE: Anpassad etikett

en: Yes
sv_SE: Ja

en: Background Overlay
sv_SE: Bakgrundsöverlägg

en: No
sv_SE: Nej

en: Overlay Color
sv_SE: Överläggfärg

en: Boxes
sv_SE: Rutor

en: Slide Heading
sv_SE: Bildspelsrubrik

en: Container Width
sv_SE: Behållarens bredd

en: Background Color
sv_SE: Bakgrundsfärg

en: Button Text
sv_SE: Knapptext

en: Border
sv_SE: Ram

en: Click Here
sv_SE: Klicka här

en: Border Radius
sv_SE: Ramradie

en: Space between
sv_SE: Avstånd mellan

en: Apply Link On
sv_SE: Tillämpa länk på

en: Whole Slide
sv_SE: Hela bildspelet

en: Content
sv_SE: Innehåll

en: Button Only
sv_SE: Endast knapp

en: Digits
sv_SE: Siffror

en: Custom
sv_SE: Anpassad

en: Color
sv_SE: Färg

en: Set custom style that will only affect this specific slide.
sv_SE: Ställ in anpassad stil som bara kommer att påverka detta specifika bildspel.

en: Label
sv_SE: Etikett

en: Horizontal Position
sv_SE: Horisontell position

en: Months
sv_SE: Månader

en: Vertical Position
sv_SE: Vertikal position

en: Weeks
sv_SE: Vecka

en: Middle
sv_SE: Mitten

en: Custom CSS
sv_SE: Anpassad CSS

en: Text Align
sv_SE: Textjustering

en: Add your own custom CSS
sv_SE: Lägg till din egen anpassade CSS

en: Content Color
sv_SE: Innehållsfärg

en: Slide 1 Heading
sv_SE: Bild 1 rubrik

en: No Label
sv_SE: Ingen etikett

en: Slide 2 Heading
sv_SE: Bild 2 rubrik

en: Slide 3 Heading
sv_SE: Bild 3 rubrik

en: Height
sv_SE: Höjd

en: Required
sv_SE: Obligatoriskt

en: Slider Options
sv_SE: Bildspelsalternativ

en: Arrows and Dots
sv_SE: Pilar och punkter

en: Unknown
sv_SE: Okänd

en: Arrows
sv_SE: Pilar

en: Date
sv_SE: Datum

en: Dots
sv_SE: Prickar

en: Time
sv_SE: Tid

en: Pause on Hover
sv_SE: Pausa vid hovring

en: Page URL
sv_SE: Sid-URL

en: Autoplay
sv_SE: Automatisk uppspelning

en: User Agent
sv_SE: Användaragent

en: Remote IP
sv_SE: Fjärr-IP

en: Infinite Loop
sv_SE: Oändlig loopning

en: Transition
sv_SE: Övergång

note: translators: %s: Site title.
en: New message from "%s"
sv_SE: Nytt meddelande från ”%s”

en: Slide
sv_SE: Bild

en: To use reCAPTCHA, you need to add the API Key and complete the setup process in Dashboard > Elementor > Settings > Integrations > reCAPTCHA.
sv_SE: För att använda reCAPTCHA måste du lägga till API-nyckel och slutföra installationsprocessen i Adminpanel > Elementor > Inställningar > Integreringar > reCAPTCHA.

en: Fade
sv_SE: Tona

en: Content Animation
sv_SE: Innehållsanimering

en: Site Key
sv_SE: Webbplatsnyckel

en: Down
sv_SE: Ner

en: Secret Key
sv_SE: Hemlig nyckel

en: Up
sv_SE: Upp

en: The Captcha field cannot be blank. Please enter a value.
sv_SE: Fältet Captcha kan inte vara tomt. Ange ett värde.

en: The secret parameter is missing.
sv_SE: Den hemliga parametern saknas.

en: Content Width
sv_SE: Innehållsbredd

en: The secret parameter is invalid or malformed.
sv_SE: Den hemliga parametern är ogiltig eller felaktig.

en: Border Width
sv_SE: Rambredd

en: The response parameter is missing.
sv_SE: Parametersvaret saknas.

en: The response parameter is invalid or malformed.
sv_SE: Parametersvaret är ogiltig eller felaktigt.

en: Inside
sv_SE: Insida

note: translators: %d: Response code.
en: Can not connect to the reCAPTCHA server (%d).
sv_SE: Kan inte ansluta till reCAPTCHA-servern (%d).

en: Outside
sv_SE: Utsida

en: Invalid Form
sv_SE: Ogiltigt formulär

en: Form:
sv_SE: Formulär:

en: Field
sv_SE: Fält

en: Form
sv_SE: Formulär

en: Extra Small
sv_SE: Extra liten

en: Small
sv_SE: Liten

en: Medium
sv_SE: Mellan

en: Large
sv_SE: Stor

en: Products Count
sv_SE: Produktantal

en: Extra Large
sv_SE: Extra stor

en: Type
sv_SE: Typ

en: Popularity
sv_SE: Popularitet

en: Rating
sv_SE: Betyg

en: Email
sv_SE: E-post

en: Textarea
sv_SE: Textområde

en: Number
sv_SE: Nummer

en: Select
sv_SE: Välj

en: Checkbox
sv_SE: Kryssruta

en: Radio
sv_SE: Radioknapp

en: Placeholder
sv_SE: Platshållare

en: Options
sv_SE: Alternativ

en: Inline List
sv_SE: Inline-lista

en: Column Width
sv_SE: Kolumnbredd

en: Default
sv_SE: Standard

en: Rows
sv_SE: Rader

en: Size
sv_SE: Storlek

en: Compact
sv_SE: Kompakt

en: Style
sv_SE: Stil

en: Light
sv_SE: Ljus

en: Dark
sv_SE: Mörk

en: CSS Classes
sv_SE: CSS-klasser

en: Add your custom class WITHOUT the dot. e.g: my-class
sv_SE: Lägg till din anpassade klass UTAN punkten. t.ex: min-klass

en: Form Fields
sv_SE: Formulärfält

en: Form Name
sv_SE: Fomulärnamn

en: New Form
sv_SE: Nytt formulär

en: Name
sv_SE: Namn

en: Message
sv_SE: Meddelande

en: Input Size
sv_SE: Inmatningsstorlek

en: Labels
sv_SE: Etikett

en: Label Position
sv_SE: Etikettposition

en: Above
sv_SE: Ovan

en: Submit button
sv_SE: Skicka-knapp

en: Send
sv_SE: Skicka

en: Alignment
sv_SE: Justering

en: Left
sv_SE: Vänster

en: Center
sv_SE: Centrerat

en: Right
sv_SE: Höger

en: Justified
sv_SE: Justerad

en: Icon
sv_SE: Ikon

en: Icon Position
sv_SE: Ikonposition

en: Before
sv_SE: Före

en: After
sv_SE: Efter

en: Icon Spacing
sv_SE: Ikonmellanrum

en: Separate emails with commas
sv_SE: Separera e-post med kommatecken

en: From Email
sv_SE: Från e-post

en: From Name
sv_SE: Från namn

en: Reply-To
sv_SE: Svara till

en: Meta Data
sv_SE: Metadata

en: Credit
sv_SE: Erkännande

en: Redirect To
sv_SE: Omdirigera till

en: Webhook URL
sv_SE: Webhook-URL

en: Enter the integration URL (like Zapier) that will receive the form's submitted data.
sv_SE: Ange URL för integrationen (som Zapier) som tar emot formulärets skickade data.

en: Custom Messages
sv_SE: Anpassade meddelanden

en: Success Message
sv_SE: Framgångsmeddelande

en: Error Message
sv_SE: Felmeddelande

en: Spacing
sv_SE: Mellanrum

en: Text Color
sv_SE: Textfärg

en: Border Color
sv_SE: Ramfärg

en: Button
sv_SE: Knapp

en: Typography
sv_SE: Typografi

en: Text Padding
sv_SE: Text-padding

en: Hover
sv_SE: Hovra

en: Global Widget
sv_SE: Global widget

en: Save
sv_SE: Spara

en: Unlink
sv_SE: Ta bort länk

en: Cancel
sv_SE: Avbryt

en: Unlink Widget
sv_SE: Avlänka widget

en: This will make the widget stop being global. It'll be reverted into being just a regular widget.
sv_SE: Detta gör att widgeten slutar vara global. Den återgår till att bli en vanlig widget.

en: Save your widget as a global widget
sv_SE: Spara din widget som en global widget

en: You'll be able to add this global widget to multiple areas on your site, and edit it from one single place.
sv_SE: Du kommer att kunna lägga till denna globala widget på flera områden på din webbplats och redigera den från en enda plats.

en: Edit this global widget to simultaneously update every place you used it, or unlink it so it gets back to being regular widget.
sv_SE: Vid redigering av denna globala widget uppdateras den samtidigt på alla platser du använt den, eller ta bort länken så att den återgår till att vara en vanlig widget.

en: Edit global widget
sv_SE: Redigera global widget

en: Edit
sv_SE: Redigera

en: Unlink from global
sv_SE: Avlänka från global

en: Save Your First Global Widget
sv_SE: Spara din första globala widget

en: Save a widget as global, then add it to multiple areas. All areas will be editable from one single place.
sv_SE: Spara en widget som global och lägg sedan till den i flera områden. Alla områden kommer bli redigerbar från en enda plats.

en: Shortcode
sv_SE: Kortkod

en: Edit Template
sv_SE: Redigera mall

en: You Haven’t Saved Templates Yet.
sv_SE: Du har inte sparat mallar än.

en: Template
sv_SE: Mall

en: Choose Template
sv_SE: Välj mall

en: Elementor Library
sv_SE: Elementor-bibliotek

en: Embed your saved elements.
sv_SE: Bädda in dina sparade element.

en: Title
sv_SE: Rubrik

en: Manual Selection
sv_SE: Manuellt val

en: Posts
sv_SE: Inlägg

en: Image Position
sv_SE: Bildposition

en: Top
sv_SE: Toppen

en: None
sv_SE: Ingen

en: Image Ratio
sv_SE: Bildförhållande

en: Image Width
sv_SE: Bildbredd

en: Columns
sv_SE: Kolumner

en: Title HTML Tag
sv_SE: Rubrik HTML-tagg

en: Excerpt
sv_SE: Utdrag

en: Excerpt Length
sv_SE: Utdragslängd

en: Read More
sv_SE: Läs mer

en: Read More Text
sv_SE: ”Läs mer”-text

en: Read More »
sv_SE: Läs mer »

en: Author
sv_SE: Författare

en: Comments
sv_SE: Kommentarer

en: Separator Between
sv_SE: Avgränsare mellan

en: Image
sv_SE: Bild

en: Title Color
sv_SE: Rubrikfärg

en: Classic
sv_SE: Klassisk

en: Portfolio
sv_SE: Portfölj

en: Image Size
sv_SE: Bildstorlek

en: Item Ratio
sv_SE: Objektförhållande

en: Show Title
sv_SE: Visa rubrik

en: Off
sv_SE: Av
